Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Výhodné balenie Vegánsky
Značka: MatchaDay
€28,50 €23,75 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
  • Najlepší prírodný liek na pečeň
  • Detoxikuje, chráni a obnovuje pečeň
  • Podporuje funkciu pečene a žlčníka
  • Obsahuje sylimarín
  • Pomáha pri chronických chorobách pečene
  • Posilňuje imunitu a znižuje cholesterol
  • Pomáha pri stukovatení pečene (steatóza)
  • Zlepšuje trávenie a čistí črevá
  • Balenie na cca 45 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo užívať práve tento výživový doplnok?

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Účinný prírodný liek na pečeň

Pestrec mariánsky je považovaný za jednu z najúčinnejších bylín na detoxikáciu pečene. A to najmä vďaka tomu, že obsahuje cenný antioxidant silymarín.
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Detoxikuje, chráni a obnovuje pečeň

Drvený plod pestrecu mariánskeho sa využíva na detoxikáciu a obnovu pečene už viac ako 2000 rokov. Jeho pozitívne účinky potvrdilo množstvo výskumov či spokojných užívateľov.
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Drvený nie mletý pestrec

U nás nájdete iba drvený pestrec mariánsky žiadnu mletú náhradu. Pri procese mletia totiž vzniká teplo, ktoré ničí účinné látky v pestreci. Drvený pestrec navyše zlepšuje trávenie, keďže pôsobí ako prirodzený peeling črevných stien. 
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Posilňuje imunitu a znižuje cholesterol

Medzi ďalšie pozitíva drveného pestrecu mariánskeho patrí schopnosť znižovať hladinu nezdravého LDL cholesterolu. Zlepšuje imunitu a pomáha odbúravať tuk z pečene (steatóza).
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Zmierňuje dopady užívania alkoholu a liekov

Pravidelná konzumácia alkoholu a dlhodobé uživanie liekov poškodzuje pečen. Drvený pestrec mariánsky obnovuje pečeňové bunky a zabezpečuje jej optimálny chod a detoxikáciu.
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

100% vegánsky, bez laktózy a lepku

Vhodný pre vegánov, bez laktózy, lepku či iných chemických prímesí a farbív. Čisto prírodný produkt na rastlinnej báze.

Ako sa vám oplatí užívať tento doplnok?

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Balenie obsahuje

3 x 250 gramov
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Aká je odporúčaná dávka?

16 gramov za deň
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Na koľko dní vydrží 1 balenie?

46 dní
Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Cena za dávku / deň

0,62 EUR

Viac informácií o výživovom doplnku

Pestrec mariánsky sa v ľudovom liečiteľstve používa už viac ako 2000rokov, pričom jeho drvený plod je aj dnešnými odborníkmi považovaný za jeden z najlepších liekov na pečeň.

Pestrec mariánsky je výnimočný tým, že jeho plody a semená obsahujú silný antioxidant silymarín. Ten slúži na účinný detox pečene, ale aj celého organizmu. V pestreci naviac nájdete aj značné percentuálne zastúpenie bielkovín, aminokyselín či vitamínu E a C.

Drvený pestrec mariánsky sa môže priamo konzumovať, stačí ho zjesť a zapiť vodou. Poslúži na účinný detox pečene, chráni bunky pred oxidačným stresom a rakovinou, pomáha eliminovať nezdravý cholesterol v krvi a prispieva k regulácii cukru. Naviac podporuje celý tráviaci systém a ozdravuje črevá, keďže slúži ako prírodný peeling ich stien. V neposlednom rade, napomáha k udržaniu vitálnej pokožky a spomaľuje starnutie.

Plod pestreca sa v správnom čase po dozretí zbiera a drví. Náš drvený pestrec pochádza od overených pestovateľov, ktorí majú dlhoročnú históriu. Rastliny sa pestujú v prísne kontrolovaných podmienkach, nie sú kontaminované žiadnymi chemickými hnojivami, postrekmi či genetickými modifikátormi. Výsledná drvina je tak 100 % prírodná, bez akýchkoľvek pridaných látok.

Pečeň potrebuje na svoju regeneráciu čas. Optimálne trvanie detoxikačnej kúry by malo trvať aspoň 3 mesiace. Všetko však záleží od stupňa poškodenia vašej pečene. Pri pravidelnom dlhodobom užívaní pestreca sa aj veľmi poškodená pečeň s rôznymi ochoreniami dokáže zregenerovať tak, že funguje prakticky ako zamlada.

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Bohaté zastúpenie účinných látok

Pre čo najlepší efekt z užívania pestrecu mariánskeho je nutné konzumovať ho v drvenej podobe. Pri mletí pestrecu mariánskeho vzniká teplo, ktoré v ňom ničí účinné látky. Nevhodnou alternatívou je taktiež čaj z pestrecu mariánskeho, keďže sa vplyvom tepla zničia jeho účinné látky. U nás si môžete byť istý, že dostanete drvený pestrec vysokej kvality od overených pestovatelov s dlhoročnou tradíciou. Pestrec navyše balíme do špeciálnych doypack obalov, ktoré zabraňujú jeho degradícií vplyvom tepla a kyslíka na ktorom oxiduje.

Pestrec mariánsky drvený plod: účinky, ktoré stoja za pozornosť

Medzi hlavné účinky produktu Pestrec mariánsky drvený plod patrí detoxikácia a obnova pečeňových buniek, avšak produkt prináša aj iné cenené zdravotné benefity. Znižuje hladinu cholesterolu a krvného cukru,  posilňuje imunitu, chráni pečeň pri dlhodbom užívanie liekov a alkoholu. Produkt je vhodný aj pri liečbe stukovatenej pečene či otravách drogami, jedmi a hubami, ktoré môžu vážne poškodiť pečeň.

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 100% plod pestrecu mariánskeho (Silybum marianum) drvený 3 x 250g.

Odporúčané dávkovanie: 1 čajová lyžička (4 g) 4x denne. Drvený plod pestrecu mariánskeho je možné primiešať aj do pokrmov.

Upozornenie: Pestrec mariánsky neodporúčame užívať deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám, rovnako ani ľuďom so závažnými ochoreniami srdca a s vysokým krvným tlakom. V prípade alergií (najmä na orechy, sóju, semená a pod.) sa o užívaní poraďte so svojim lekárom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C.

Skladovanie: Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C. Keďže pestrec pomerne rýchlo oxiduje uchovávajte ho v znovuuzatváreteľnom obale v ktorom vám bol produkt doručený alebo v inej nádobe bez priameho prístupu vzduchu.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Obsah účinných látok

Výživové hodnoty
Odporúčanná denná dávka 16g  
Sylimarin
290 mg

Pre koho je výživový doplnok vhodný

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Ľudia, ktorí majú problém s pečeňou

Pestrec drvený plod primárne slúži na detoxikáciu a obnovu pečene. Tento doplnok je vhodný ako podporná liečba pre ľudí, ktorí trpia nejakým z ochorení pečene. Mali zlé pečeňové testy (vysoké hodnoty pečeňových enzýmov) alebo majú podozrenie, že ich pečeň nefunguje úplne otimálne.

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Stukovatená pečeň

Stukovatená pečeň (steatóza) je ochorenie trápiace čoraz viacej ľudí. Stukovatenie pečene spôsobuje nezdravý životný štýl (ťažké mastné jedlá), pravidelná konzumácia alkoholu či nedostatok fyzickej aktivity.

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Pravidelná konzumácia alkoholu a liekov

Pravidelná dlhodobá konzumácia alkoholu či liekov majú dopad na zdravie pečene. Chápeme, že v určitých prípadoch je pravidelná konzumácia liekov nevyhnutá. Dlhodobá konzumácia liekov však zaťažuje pečeň a práve v takýchto prípadoch je vhodné podporiť zdravie pečene produktom Pestrec mariánsky, ktorý dokáže zmierniť nepriaznivé vplyvy užívania liečiv na pečeň.

Pestrec mariánsky drvený - štartovací set (3 x 250g)

Prevencia a detoxikácia

Produkt je vhodný aj ako prevencia pre ľudí, ktorí netrpia žiadnym ochorením pečene. Na to aby mohol náš organizmus fungovať čo najoptimálnejšie je vhodné z času na čas podporiť jeho funkcie. Prevencia a pravidelná detoxikácia zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržovaní zdravia a môžu pomôcť zabrániť prípadnému rozvoju ochorenia. Pestrec drvený plod navyše zlepšuje trávenie a vylučovanie čím podporí odbúravanie toxínov z organizmu.

Najčastejšie otázky o Pestreci mariánskom

 

Má pestrec mariánsky nejaké vedľajšie účinky alebo kontraindikácie?

Pestrec mariánsky môže ovplyvniť účinnosť niektorých liekov, pretože zvyšuje aktivitu enzýmov v pečeni, ktoré metabolizujú lieky. To môže viesť k zvýšenému alebo zníženému účinku určitých liekov. Pestrec mariánsky môže zvyšovať krvný tlak. Ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom by mali jeho užívanie konzultovať so sovjim lekárom alebo dôsledne sledovať svoj zdravotný stav. Pozor by si mali dať  aj ľudia so silnou alergiou na semená a orechy.

Pred začatím Pestrec2
           Aké sú rôzne formy dostupného pestrecu mariánskeho a aký je rozdiel medzi nimi?   Pestrec mariánsky je dostupný v rôznych formách, prášok z pestreca mariánskeho, extrakt z pestreca mariánskeho, semienka pestreca mariánskeho, čaj či drvený plod.Pre čo najlepší efekt z užívania pestrecu mariánskeho je nutné konzumovať ho v drvenej podobe. Pri mletí pestrecu mariánskeho vzniká teplo, ktoré v ňom ničí účinné látky. Nevhodnou alternatívou je taktiež čaj z pestrecu mariánskeho, keďže sa vplyvom tepla zničia jeho účinné látky. Vhodnnou alternatívou môže byť aj extrakt z pestrecu mariánskeho vo forme kapsúl. Výhodou drveného pestrecu je skutočnosť, že plod a jeho šupky pôsobia ako "prirodzený črevný peeling" čím zlepšujú trávenie, spravidelnia vyprázdňovanie a dodajú telu vlákninu.   


užívania pestrecu mariánskeho je vhodné konzultovať užívanie so svojím lekárom, najmä ak máte existujúce zdravotné problémy alebo užívate lieky na predpis.

Aké sú rôzne formy dostupného pestrecu mariánskeho a aký je rozdiel medzi nimi?

Pestrec mariánsky je dostupný v rôznych formách, prášok z pestreca mariánskeho, extrakt z pestreca mariánskeho, semienka pestreca mariánskeho, čaj či drvený plod.

Pre čo najlepší efekt z užívania pestrecu mariánskeho je nutné konzumovať ho v drvenej podobe. Pri mletí pestrecu mariánskeho vzniká teplo, ktoré v ňom ničí účinné látky. Nevhodnou alternatívou je taktiež čaj z pestrecu mariánskeho, keďže sa vplyvom tepla zničia jeho účinné látky. Vhodnnou alternatívou môže byť aj extrakt z pestrecu mariánskeho vo forme kapsúl. 

Výhodou drveného pestrecu je skutočnosť, že plod a jeho šupky pôsobia ako "prirodzený črevný peeling" čím zlepšujú trávenie, spravidelnia vyprázdňovanie a dodajú telu vlákninu.

Je pestrec mariánsky vhodný pre ľudí s pečeňovými ochoreniami, ako je cirhóza alebo stukovatená pečeň?

Pestrec mariánsky má prospešné účinky na zdravie pečene a môže byť užitočný aj pre ľudí trpiacich pečeňovými ochoreniami, ako sú cirhóza alebo stukovatená pečeň. 

Je dôležité poznamenať, že pestrec mariánsky by nemal byť považovaný za náhradu konvenčnej liečby alebo lekárskeho dohľadu pri liečbe pečeňových ochorení. Pred začatím užívania pestreca mariánskeho by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, najmä ak máte existujúce pečeňové ochorenie alebo užívate lieky na jeho liečbu.

Ako dlho trvá, kým začnem vidieť účinky pestreca marianského?

Niektorí ľudia môžu pozorovať zlepšenie po niekoľkých týždňoch pravidelného užívania, zatiaľ čo pre iných to môže trvať dlhšie, možno aj niekoľko mesiacov. Je dôležité mať trpezlivosť a dodržiavať odporúčané dávkovanie a spôsob konzumácie, aby ste mohli dosiahnuť najlepšie výsledky. Zlepšenie stavu pečene zeleží od závažnosti jej poškodenia, všeobecne je však odporúčanná pečeňová kúra trvajúca aspoň 3 mesiace.

 
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
V Avatar autora | 4.5.2024
Mal som problémy s pečeňou a skúsil som Pestrec prvý krát a moje výsledky sa za 3 mesiace užívania zlepšili.
5
LS Avatar autora | 24.10.2023
Fantastický prírodný produkt a v mletej forme lepší ako čaj. Odporúčam
//