Hormonálna nerovnováha / potencia

Hormonálna nerovnováha a problémy s potenciou sú dnes často diskutovanou témou, najmä v oblasti zdravia mužov, ale aj žien. Nerovnováha hormónov v organizme vedie k zhoršeniu viacerých funkcií, vrátane libida a potencie.

Prečo vlastne vzniká hormonálna nerovnováha? K tomuto stavu dochádza v situácii, keď je určitého hormónu v tele nedostatok alebo naopak, nadbytok. Vedie k nesprávnej funkcii organizmu, pričom táto porucha môže byť krátkodobá, ale aj dlhodobá, kedy hovoríme už o chronickom stave.

K hormonálnej nerovnováhe dochádza v dôsledku genetickej predispozície, endokrinných nádorov, nadmernej straty krvi či vírusového alebo bakteriálneho ochorenia. Dôvodov je však ďaleko viac.

#ShowMore#

Negatívny vplyv na hormóny

Hormonálna nerovnováha má negatívny vplyv nielen u mužov, ale aj u žien. Keďže ovplyvňuje hormóny ako testosterón a estrogén, má častokrát priamy dosah na sexuálnu výkonnosť a libido. Znižuje potenciu, teda sexuálny apetít. Okrem hormonálnej nerovnováhy na potenciu a libido negatívne vplýva aj nadváha, nezdravý životný štýl či nadmerný stres.

Ako vyrovnať hormonálnu nerovnováhu?

Našťastie, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako efektívne vyrovnať hormonálnu nerovnováhu. Predídete tak aj ďalším zdravotným komplikáciám, ktoré so sebou prináša pri dlhodobom neriešení.

Prírodné doplnky

Jedným z možných riešení je užívanie prírodných doplnkov stravy. Skvelou voľbou je Maca peruánska, ktorá sa považuje aj za prírodné afrodiziakum. To znamená, že dokáže zvýšiť libido a potenciu, pričom má pozitívny vplyv aj na hormonálnu nerovnováhu.

Potraviny bohaté na vitamíny

Pokiaľ chcete zvládnuť hormonálnu nerovnováhu, zamerajte sa na stravu, ktorú konzumujete. Kľúčové sú potraviny bohaté na vitamíny a minerály, ako zinok či horčík. Uprednostnite potraviny s obsahom vitamínov skupiny B a D, pričom sú odporúčané aj omega - 3 mastné kyseliny.

2 položiek celkom
Maca prášok
BIO 100% prírodný
Maca 500g (prášok)
Skladom (6 ks)
€23,80

Vysoký obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín Prírodné afrodiziakum Stimuluje hormonálnu rovnováhu u mužov aj...

415
Maca prášok
BIO 100% prírodný
Maca 250g (prášok)
Skladom (>10 ks)
€11,90

Vysoký obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín Prírodné afrodiziakum Stimuluje hormonálnu rovnováhu u mužov aj...

391
//