Kĺby

Nepríjemné bolesti kĺbov, stuhnutosť či opuch. To je veľmi častým problémom nielen starších, ale aj mladších ľudí. Bolesti kĺbov vznikajú najmä v dôsledku nezdravého životného štýlu, príliš veľkej zaťaženosti a pridružených ochorení.

Kĺby majú v tele nenahraditeľné úlohy. Keďže ide o pohyblivé spojenia niekoľkých kostí, poskytujú flexibilitu, stabilitu a vytvárajú pohyb v tele. Rozdeliť ich môžeme na drobné kĺby (kĺby ruky alebo chodidiel) a váhonosné kĺby (bedrový alebo kolenný kĺb). Pozor, pri pretrvávaní bolesti kĺbov je nevyhnutné navštíviť lekára, najmä ak je bolesť silná, sprevádzaná opuchom a začervenaním.

#ShowMore#

Štruktúra kĺbu

Každý kĺb sa skladá z niekoľkých dôležitých častí. Obaľuje ich kĺbne puzdro, ktoré produkuje mazivo. To sa nazýva ako synoviálna tekutina a podporuje hybnosť. Kosti sú v kĺbe obalené chrupavkou, ktorá zabezpečuje to, aby sa navzájom nedotýkali.

Čo na bolesti kĺbov?

Pýtate sa, čo je dobré na kĺby, aby fungovali tak, ako majú? Najskôr je dôležité zistiť príčinu ich bolesti. Môže ísť o športové zranenie, napríklad natiahnutie väzov alebo natrhnutie menisku. Bolesti drobných kĺbov sú najčastejšie spájané s artritídou alebo osteoartrózou – degeneratívnym ochorením chrupavky. Našťastie, existujú tipy na samoliečbu, ktoré môžete vyskúšať aj vy.

Prípravky na bolesť kĺbov

Na bolesti kĺbov je z prírodných doplnkov odporúčaná najmä KurkumaReishi. Podporujú hybnosť kĺbov, zmierňujú bolesť a sú skvelým riešením aj na doplnenie energie. Majú aj protizápalové účinky, ktoré sú na utlmenie bolesti kĺbov kľúčové.

Masáž a fyzioterapia

Pokiaľ bolesti kĺbov pretrvávajú, okrem pravidelnej fyzickej aktivity navštívte aj fyzioterapeuta, prípadne choďte na masáž. Hovorí sa, že bankovanie je skvelá voľba na bolesti kĺbov a šliach. Fyzioterapeut vám odporučí cviky, ktoré nezaťažujú kĺby.

4 položiek celkom
Reishi kapsule
Vegánsky 100% prírodný
Reishi (90 kapsúl)
Skladom (>10 ks)
€24,90

Podporuje imunitu Zvyšuje energiu a vitalitu Priaznivo pôsobí na psychiku a mentálny výkon Redukuje riziko...

388
kurkuma 4
100% prírodný
€24,90

Jeden z najsilnejších kurkuma extraktov na trhu (až 95% kurkuminoidov) Obohatený o piperín pre ešte väčšiu...

484
Reishi 44
€50 –10 %
€45

Podporuje imunitu Zvyšuje energiu a vitalitu Priaznivo pôsobí na psychiku a mentálny výkon Redukuje riziko...

490
Reishi 33
Výhodné balenie Vegánsky
€74,70 –15 %
€63,40

Podporuje imunitu Zvyšuje energiu a vitalitu Priaznivo pôsobí na psychiku a mentálny výkon Redukuje riziko...

491
//