Od dňa 10.7.2024 máme do 27.7.2024 dovolenku. Všetky objednávky vytvorené v tomto termíne budú vyexpedované až po 27.7.2024. Ďakujeme za pochopenie. :)

Reishi (90 kapsúl)

Vegánsky 100% prírodný
Značka: MatchaDay
€24,90 €20,75 bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
  • Podporuje imunitu
  • Zvyšuje energiu a vitalitu
  • Priaznivo pôsobí na psychiku a mentálny výkon
  • Redukuje riziko chronických ochorení
  • Regulácia hladiny cukru v krvi
  • Podporuje zdravie kardiovaskulárneho systému
  • Chráni telo pred zápalmi
  • 100% vegánsky, bez laktózy a lepku
  • Balenie na cca 90 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo užívať práve tento výživový doplnok?

Reishi (90 kapsúl)

Prevencia rakoviny a pomoc pri jej liečbe

 Pravidelné užívanie huby Reishi  dokáže znižovať riziko rakoviny a urýchľovať jeho liečbu.
Reishi (90 kapsúl)

Pozitívne vplýva na psychiku

Pomáha zmierňovať nervozitu, depresiu či stres. Reishi je taktiež známe svojim priaznivým pôsobením na výkonnosť človeka a obnovu celkovej vitality.
Reishi (90 kapsúl)

Podporuje srdcovo - cievný systém

Reishi môže zvyšovať hladinu dobrého HDL cholesterolu a znižovať množstvo triglyceridov.
Reishi (90 kapsúl)

Podpora imunity 

Posilňuje aktivitu bielých krviniek a zlepšuje tak odolnosť organizmu voči ochoreniam.    
Reishi (90 kapsúl)

Reguluje hladinu cukru v krvi

 Reishi môže pomáhať regulovať hladinu cukru v krvi. Potenciálne tak dokáže byť nápomocná pre diabetikov.
Reishi (90 kapsúl)

Antioxidačné účinky

Reishi urýchľuje regeneráciu pečeňových buniek a vďaka vysokej hladine organického germánia priaznivo pôsobí na vylučovanie toxínov z tela a zásobuje bunky kyslíkom.

Ako sa vám oplatí užívať tento doplnok?

Reishi (90 kapsúl)

Balenie obsahuje

90 kapsúl
Reishi (90 kapsúl)

Aká je odporúčaná dávka?

1 kapsula denne
Reishi (90 kapsúl)

Na koľko dní vydrží 1 balenie?

90 dní
Reishi (90 kapsúl)

Cena za dávku / deň

0,28 EUR

Viac informácií o výživovom doplnku

Reishi, latinsky Ganoderma lucidum, je špeciálny druh huby, ktorá prirodzene rastie v tropických ázijských oblastiach. Huba Reishi patrí medzi najdôležitejšie huby tradičnej čínskej medicínya využíva sa už viac ako 4000 rokov.

Reishi kapsule sú skvelým riešením ako prirodzene posilniť svoje zdravie. Obsahujú cenné aminokyseliny, polysacharidy, fenoly, terpenoidy, organické germánium a ďalšie účinné látky, ktoré pozitívne vplývajú na ľudské telo, pomáhajú pri liečbe a prevencii rôznych zdravotných problémov.

Reishi zlepšuje imunitu a celkovú výkonnosť organizmu, priaznivo pôsobí na vylučovanie toxínov z tela a regeneráciu pečeňových buniek či zlepšenie zdravia srdcovo-cievneho systému. Reishi taktiež obsahuje cytotoxické triterpenoidy, ktoré bránia rastu nádorov a znižujú počet metastáz rakovinových buniek.

Reishi (90 kapsúl)

Prečo Reishi kapsule?

Z húb sa najčastejšie vyrába prášok či extrakt, ktorý neprichádza o žiadne z účinných látok. Tento prášok sa môže pridávať do rôznych jedál, prípadne konzumovať ako doplnok výživy. Aby sme vám však užívanie Reishi čo najviac uľahčili, do našej ponuky sme zaradili práve Reishi kapsule.

Aké cenné látky Reishi obsahuje?

Huba Reishi obsahuje fenoly, triterpenoidy, polysacharidy, peptidoglykány či organické germánium. Pre správne fungovanie ľudského tela sú tieto látky mimoriadne dôležité. Z bežnej stravy sa pritom častokrát nedajú prijímať v dostatočnom množstve, preto ich treba dodatočne dopĺňať. Okrem týchto látok Reishi obsahuje aj mnohé cenné aminokyseliny, ktoré taktiež zohrávajú podstatnú úlohu v rámci procesov v ľudskom tele.

Reishi (90 kapsúl)

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 90 kapsúl (vegánska kapsula).
Zloženie (v 1 kapsule): Reishi (Ganoderma lucidum, extrakt 4:1), 500mg, mikrokryštalická celulóza
Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne spolu s jedlom
Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.
Skladovanie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C. 

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Obsah účinných látok

Výživové hodnoty
1 kapsula
Ganoderma lucidum, extrakt 4:1
125 mg

Pre koho je výživový doplnok vhodný

Reishi (90 kapsúl)

Ľudia so zvýšeným stresom a oslabenou imunitou

Reishi má adaptogénne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť stres a zlepšiť celkovú odolnosť organizmu voči stresovým faktorom. Reishi je veľmi cenené taktiež pre svoje imunomodulačné vlastnosti.

Reishi (90 kapsúl)

Seniori

Pre svoje potenciálne protizápalové, antioxidačné a ďalšie zdravotné výhody môže byť Reishi prospešný najmä pre staršie osoby ako súčasť celkového zdravotného režimu. Ďalšou nespornou výhodou reishi je jeho schopnosťvitalizovať organizmus.

Reishi (90 kapsúl)

Ľudia so spánkovými problémami

Tá istá adaptogénna vlastnosť Reishi môže tiež pomôcť zlepšiť kvalitu spánku a podporiť zdravý spánkový režim.

Reishi (90 kapsúl)

Ľudia s vysokým krvným tlakom

Reishi môže mať hypotenzívne účinky a pomáhať regulovať krvný tlak, čo je prospešné pre ľudí s hypertenziou.

Najčastejšie otázky o Reishi


Je Reishi účinná pri podpore imunitného systému?

Reishi je známa svojimi potenciálnymi imunomodulačnými vlastnosťami a je dlho používaná v tradičnej ázijskej medicíne na podporu imunitného systému.

Má Reishi nejaké vedľajšie účinky?

Reishi je obvykle považovaná za bezpečnú, keď sa užíva v primeraných dávkach, ale niektorí ľudia môžu pociťovať vedľajšie účinky ako ospalosť, traviace ťažkosti alebo alergia. 

Je dôležité mať na pamäti, že vedľajšie účinky Reishi sú zvyčajne mierné a prechodné, ale v prípade, že sa vyskytnú, je vhodné prestať s užívaním a konzultovať so svojím lekárom.

Má Reishi interakcie s inými liekmi alebo doplnkami?

Reishi  môže mať interakcie s niektorými liekmi alebo doplnkami, preto je dôležité byť opatrný a poradiť sa so svojím lekárom pred začatím užívania Reishi, najmä ak užívate lieky na riedenie krvi, lieky na znižovanie krvného tlaku, lieky na znižovanie hladiny cukru v krvi.

Ako dlho trvá, kým začnem vidieť účinky reishi?

Kým začnete vidieť účinky Reishi  môže byť veľmi individuálny a závisí od viacerých faktorov, vrátane vašej osobnej citlivosti, dávkovania, spôsobu užívania a vašej aktuálnej zdravotnej situácie. Niektorí ľudia môžu pociťovať účinky relatívne rýchlo, zatiaľ čo pre iných to môže trvať dlhšie.Prečo je Reishi používané v medicíne už 4000 rokov?

Reishi, známe aj ako Lingzhi v čínskej medicíne a Mannentake v japonskej tradícii, má bohatú históriu použitia v tradičných systémoch medicíny Ázie, vrátane čínskej, japonskej a kórejskej medicíny. Existuje niekoľko dôvodov, prečo je Reishi používané v medicíne už 4000 rokov:

Zdravotné výhody: Reishi je považované za liečivú bylinu so širokým spektrom zdravotných výhod. Tradične sa používa na podporu imunitného systému, zlepšenie vitality, liečbu stresu a úzkosti, podporu zdravia srdca a pečene, zlepšenie spánku a mnohé ďalšie.

Adaptogénne vlastnosti: Reishi je adaptogén, čo znamená, že pomáha telu prispôsobiť sa na rôzne stresové podnety a obnoviť rovnováhu. Tieto adaptogénne vlastnosti sú veľmi cené v tradičnej medicíne na zlepšenie celkového blahobytu.

Historický význam a kultúrna hodnota: Reishi má dlhú históriu použitia v tradičných kultúrach Ázie a je považované za symbol dlhovekosti, vitality a blahobytu. Bolo vysoko cenené ako liečivá bylina a využívalo sa nielen na liečbu chorôb, ale aj na udržanie zdravia.

Reishi taktiež obsahuje cytotoxické triterpenoidy, ktoré bránia rastu nádorov a znižujú počet metastáz rakovinových buniek. 

Je Reishi Matcha Day čisto prírodný produkt? 

Všetky naše výživové doplnky sú čisto na prírodnej báze, bez akejkoľvek pridanej chémie, farbív či konzervantov. Sú bez lepku, pridaneho cukru a laktózy. Všetky naše vyživové doplnky sú vhodné pre vegánov, keďže ich balíme do špeciálnych HPMC vegánskych kapsúl.

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
L Avatar autora | 4.5.2024
Zatiaľ spokojnosť
5
J Avatar autora | 30.10.2023
Reishi používam viac rokov s výborným stavom môjho organizmu
5
EG Avatar autora | 3.10.2022
Ešte neviem posúdiť, čas ukáže.
5
TD Avatar autora | 21.9.2022
Som spokojná,iste že buďem ešte objednať
5
JN Avatar autora | 25.7.2022
Som veľmi milo prekvapený z vašich produktov (Moringa, Pestrec), čo sa týka ich čistoty. Kontrolujem pre mojich blízkych obsahy ťažkých kovov, benzénu a propylalkoholu s presnosťou ďaleko nad laboratórne možnosti a nenašiel som NIČ.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 29.7.2022
Dobrý deň, veľmi pekne vám ďakujeme za pozitívnu reakciu. Naším hlavným cieľom bolo priniesť na slovenský trh čisto prírodné výživové doplnky v najvyššej možnej kvalite a čistote. Sme veľmi radi, že sa nám darí napĺňať nami stanovený cieľ a že sa nájdu ľudia, ktorí to vedia oceniť. :)
//