Od dňa 10.7.2024 máme do 27.7.2024 dovolenku. Všetky objednávky vytvorené v tomto termíne budú vyexpedované až po 27.7.2024. Ďakujeme za pochopenie. :)

Maca 250g (prášok)

BIO 100% prírodný
Značka: MatchaDay
€11,90 €9,92 bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
  • Vysoký obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín
  • Prírodné afrodiziakum
  • Stimuluje hormonálnu rovnováhu u mužov aj žien
  • Podporuje plodnosť a sexuálnu túžbu
  • Zmierňuje prejavy menopauzy či predmenštruačného syndrómu
  • Priaznivý vplyv na prostatu
  • Zlepšuje fyzickú výkonnosť
  • Zlepšuje kvalitu pleti, vlasov a nechtov
  • 100% vegánsky, bez laktózy a lepku
  • Balenie na cca 40 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo užívať práve tento výživový doplnok?

Maca 250g (prášok)

Zvýšenie energie

Maca obsahuje vitamíny, minerály a adaptogeny, ktoré môžu zvýšiť energiu a vytrvalosť.
Maca 250g (prášok)

Zvyšuje libido

Maca je tradične používaná ako afrodiziakum a môže pomôcť zvýšiť sexuálnu túžbu a výkonnosť u mužov aj žien.
Maca 250g (prášok)

Silný antioxidant

Maca je považována za silný antioxidant z dôvodu obsahu rôznych fytochemikálií a živín, ktoré majú schopnosť neutralizovať voľné radikály v tele.
Maca 250g (prášok)

Prírodné afrodiziakum

Účinné látky z mace vplývajú na prirodzenú produkciu hormónov. Regulujú hladinu testosterónu, estrogénu a progesterónu, čo sú najdôležitejšie mužské a ženské pohlavné hormóny
Maca 250g (prášok)

Podpora koncentrácie a pamäti

Maca je známa svojimi adaptogénnymi vlastnosťami, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na rôzne aspekty duševného zdravia, vrátane koncentrácie a pamäti.
Maca 250g (prášok)

Zvyšuje množstvo a kvalitu spermií

Maca môže pomôcť zlepšiť morfológiu (tvar) spermií a ich schopnosť preraziť vajíčko. Tieto faktory sú dôležité pre úspešnú oplodnenie a tehotenstvo.

Ako sa vám oplatí užívať tento doplnok?

Maca 250g (prášok)

Balenie obsahuje

 250g
Maca 250g (prášok)

Aká je odporúčaná dávka?

6g
Maca 250g (prášok)

Na koľko dní vydrží 1 balenie?

42 dní
Maca 250g (prášok)

Cena za dávku / deň

0,28 EUR

Viac informácií o výživovom doplnku

Maca peruánska je dvojročná bylina z rodu žerucha, ktorá prirodzene rastie v juhoamerických Andách. Pestuje sa v nadmorských výškach 3500 – 4500 metrov na morom, pričom domorodí obyvatelia ju konzumujú už viac ako 1300 rokov. Využívajú ju na prípravu rôznych pokrmov, ale aj nápojov. Najväčšiu hodnotu má jej koreň, v ktorom sa ukladajú všetky najcennejšie látky.

Maca prášok sa vyrába sušením a drvením koreňa pripomínajúceho reďkev, pričom pri tomto procese je zachovaná prirodzená koncentrácia cenných látok. Benefitom prášku je skutočnosť, že má dlhú trvanlivosť a nepodlieha rýchlej degradácii. Dá sa jednoducho rozpúšťať vo vode, prípade ho viete pridávať do rôznych jedál.

Maca prirodzene neobsahuje žiadne hormóny, avšak komplex účinných látok dokáže ovplyvňovať produkciu hormónov v ľudskom tele. Vyrovnáva hladinu testosterónu, progesterónu a estrogénu, čím stimuluje sexuálnu túžbu a plodnosť. No nielen to. Dokáže zmierňovať prejavy predmenštruačného syndrómu či menopauzy a ochraňovať prostatu pred zväčšovaním. Naviac podporuje koncentráciu, zmierňuje stres, nervozitu a depresiu. Dodáva energiu a pôsobí povzbudzujúco na celý organizmus.

Maca 250g (prášok)

Jedinečné zloženie

Vedci pri skúmaní mace peruánskej prišli na to, že obsahuje množstvo cenných látok. Viac ako 10 % zloženia predstavujú proteíny, ktoré sú tvorené 19 rôznymi aminokyselinami. Nájdete v nej taktiež viacero mastných kyselín, napríklad palmitovú, olejovú alebo linolenovú. Tie sú dôležité pre správne fungovanie tela. Prirodzenou súčasťou mace sú taktiež vitamíny B2, B3, B6, B12, C a E. V neposlednom rade, o významné pozitívne účinky sa taktiež starajú viaceré rastlinné komplexy, napríklad flavonoidy alebo steroly.

MACA účinky: nielen prírodné afrodiziakum

Zaujímavosťou je skutočnosť, že účinné látky z mace dokážu vplývať na prirodzenú produkciu hormónov v ľudskom tele. Konkrétne, regulujú hladinu testosterónu, estrogénu a progesterónu, čo sú najdôležitejšie mužské a ženské pohlavné hormóny. Vďaka tomu posilňujú sexuálny apetít, libido a tiež podporujú plodnosť. 

Podporuje koncentráciu, uvoľňuje myseľ a navodzuje pocity šťastia. Zároveň prispieva k zmierneniu nervozity, stresu a depresie. Tým ovplyvňuje aj kvalitu spánku. Ženy nepochybne ocenia, že maca zmierňuje príznaky predmenštruačného syndrómu či prejavy menopauzy. Môže zlepšovať kvalitu vlasov a nechtov. Mužov zas potešia pozitívne účinky na prostatu – maca ju chráni pred zväčšovaním.

Maca môže podporovať rast svalov, dodáva telu energiu a zlepšuje výkonnosť pri cvičení. Dokáže posilňovať imunitu a zásobuje telo dôležitými látkami.

Maca 250g (prášok)

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 100% Maca prášok (Lepidium meyenii) 250g.
Odporúčané dávkovanie: 1 čajová lyžička (2 g) 3x denne. Prášok možno zamiešať aj do proteínových nápojov, zeleninových smoothies, rôznych pokrmov, vrátane kaší, tvarohu, jogurtu a podobne.
Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C.
Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste mimo dosahu priammeho slnečného žiarenia.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Obsah účinných látok

Výživové hodnoty
100 g
Energia
314 kcal / 1326 KJ
Tuky
- Nasýtené
2,2 g
0,9 g
Sacharidy
- Cukry
59 g
29,5 g
Bielkoviny
10,2 g
Soľ
0,005 g
Vitamíny
- Vitamín B2
- Vitamín B6
- Vitamín C
390 mcg
1140 mcg
286 mg
Minerály
- Vápnik
- Meď
- Železo
- Draslík
- Zinok
2050 mg
150 mg
16,6 mg
3,8 mg
5,9 mg

Pre koho je výživový doplnok vhodný

Maca 250g (prášok)

Športovci a aktívni ľudia

Maca môže zvýšiť energetickú úroveň a vytrvalosť, čo je užitočné pre športovcov a tých, ktorí vedú aktívny životný štýl.

Maca 250g (prášok)

Ľudia so zvýšeným stresom

Maca má adaptogénne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť telu zvládať stres a zlepšiť celkový stav pohody.

Maca 250g (prášok)

Vegetariáni a vegáni

Maca je prírodný produkt, čo ju robí vhodnou alternatívou pre tých, ktorí dodržiavajú vegánsku alebo vegetariánsku stravu.

Maca 250g (prášok)

Ľudia so zníženou sexuálnou túžbou

Maca je známa svojimi afrodiziakálnymi vlastnosťami a môže pomôcť zvýšiť libido a sexuálnu túžbu u mužov aj žien.

Čo je maca a aké má výhody?

Maca je bylina pôvodom z peruánskych And. Je známa pre svoje adaptogénne vlastnosti a obsahuje rôzne živiny ako vitamíny, minerály a vlákninu. Maca sa používa na zvýšenie energie, zlepšenie vytrvalosti, podporu hormonálnej rovnováhy a zlepšenie nálady. Maca je známa predovšetkých vďaka svojim afrodiziakálnym účinkom a podpore reprodukčnej sústavy.

Aké sú hlavné živiny obsiahnuté v mace?

Maca obsahuje vitamíny skupiny B, vitamíny C a E, minerály ako železo, vápnik a zinok, ako aj aminokyseliny a vlákninu.

Je maca vhodná pre každého?

Vo všeobecnosti je maca považovaná za bezpečnú pre väčšinu ľudí pri konzumácii v miernych množstvách. Avšak, niektorí jednotlivci by mali pred použitím mace konzultovať so svojím lekárom, najmä tí trpiaci na hormonálne poruchy alebo alergie.

Môže maca pomôcť pri plodnosti a zvyšuje libido?

Maca je tradične známa ako afrodiziakum a podporuje zdravie reprodukčného systému. Niektoré štúdie naznačujú, že maca môže zlepšiť plodnosť u mužov aj žien a zvýšiť sexuálnu túžbu.

Môže maca pomôcť pri zvládaní stresu?

Áno, maca má adaptogénne vlastnosti, ktoré pomáhajú tela lepšie zvládať stres a zlepšujú celkovú odolnosť organizmu voči rôznym fyzickým a emocionálnym stresorom.

Ako často by som mal(a) užívať macu?

Odporúčania pre denný príjem maci sa môžu líšiť v závislosti od individuálnych potrieb a zdravotného stavu. Vo všeobecnosti sa odporúča začať s nižšou dávkou a postupne ju zvyšovať podľa potreby. Presné dávkovanie je uvedené ako na obale produktu tak aj v produktovom popise na webe.


Je maca Matcha Day čisto prírodný produkt? 

Všetky naše výživové doplnky sú čisto na prírodnej báze, bez akejkoľvek pridanej chémie, farbív či konzervantov. Sú bez lepku, pridaneho cukru a laktózy. Všetky naše vyživové doplnky sú vhodné pre aj vegánov.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JL Avatar autora | 11.2.2024
Produkt poznám a som s ním spokojná. Určite odporúčam.
5
MP Avatar autora | 24.9.2023
Super👍
//