FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

ČAJ MATCHA a OSTATNÝ TOVAR

Čo je Matcha?
Matcha je perlou japonských zelených čajov. Historicky uctievaný, čaj Matcha je jediným čajom, ktorý sa používa v renomovanom čajovom obrade viac ako 800 rokov. Oblasť Uji, neďaleko mesta Kyoto, je zárukou najvyššej kvality čaju Matcha.

Ako chutí Matcha?
Čaj Matcha je vyrobený zo zatienených čajových lístkov, čo zvyšuje obsah chlorofylu v listoch a vytvára plnú, krémovú a rastlinnú chuť, príležitostne s horkým nádychom, v závislosti od triedy čaju. Ďalšie faktory, ako napríklad teplota vody a výška dávky čaju Matcha, oproti ostatným zložkám, ovplyvnia celkovú chuť vášho hotového nápoja.

Predávate pravý japonský čaj Matcha alebo ide o nejakú náhradu?
Ručíme za 100% pravosť nami predávaného čaju. Oblasť Uji, neďaleko mesta Kyoto, je zárukou najvyššej kvality japonského čaju Matcha.

Akú dlhu záruku poskytujete na váš tovar?
Na všetok nami poskytovaný tovar poskytujeme záruku 24 mesiacov s výnimkou čaju Matcha, na ktorý poskytujeme záruku 12 mesiacov.

Pomôžete mi s výberom?
Áno. Náš tím Vám rád pomôže pri výbere akéhokoľvek tovaru.

Koľko je vhodná dávka čaju Matcha?
Jednorazová dávka čaju sa môže pohybovať od 2g až po 8g čaju, v závislosti od toho ako často a v akom množstve pijete čaj Matcha. Záleží taktiež od triedy čaju a konkrétneho človeka. Odporúčame vám však začať po menších dávkach, podľa toho ako sa cítite. Postupom času môžete experimentovať s pomerom čaju k vode, alebo výškou pridanej dávky, ktorá vám najviac vyhovuje. Matcha je bohatá na vlákninu, takže ak bol váš tráviaci systém pomaly a ospalý, môže sa objaviť obnovená tráviaca vitalita. To je dobrá vec!

Môžu čaj Matcha deti?
Na základe štúdie kanadskej potravinárskej inšpekcie môžu čaj Matcha užívať aj deti. Štúdium dokázalo, že je to možné, avšak v obmedzenom množstve.

4 – 6 rok                45 mg = 1,5 g čaju Matcha/deň
7 – 9 rok                63 mg = 2,1 g čaju Matcha/deň
10 – 12 rokov      85 mg = 3,2 g čaju Matcha/deň

Môžu čaj Matcha tehotné a dojčiace ženy?
Tak ako aj pri deťoch, je možné konzumovať čaj Matcha, aj pre tehotné a dojčiace ženy, ale v obmedzenom množstve.  To prestavuje dve šálky čaju za deň, čiže max. 4g čaju denne.

Ako skladovať čaj Matcha?
Pre dobré zachovanie kvality a účinkov čaju je potrebné dbať na tri základné pravidlá, ktorými sa treba riadiť. Tie sú: sucho, zima, tma. Preto udržujte svoj čaj dobre uzatvorený v chladničke alebo na dostatočne suchom a chladnom mieste. Premýšľajte o ňom ako o čerstvej zelenine, s tým rozdielom, že čaj sa nesmie vystaviť slnečnému žiareniu.

Aká je trvanlivosť čaju?
Od výrobného zabalenia čaju 2 roky. Po jeho otvorení zhruba 2 mesiace, záleží od spôsobu uskladnenia.

Čo ponúka čaj Matcha na rozdiel od ostatných bežných čajov?
Čaj Matcha je 100% nefermentovaný zelený čaj, ktorý je zomletý na jemný prášok (4 – 8 mikrónov). Pri jeho výrobe sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani umelé farbivá či konzervanty.

ORAC je miera antioxidačnej účinnosti konkrétnej potraviny. ORAC hodnotenie čaju Matcha je 1300 umoleTE / g v porovnaní s 105 pre ovocie z granátového jablka a 93 pre lesné čučoriedky. Odporúčaná dávka je 3 000 až 5 000 jednotiek ORAC za deň. Jedna čajová lyžička čaju Matcha, približne 2 gramy, obsahuje približne 2600 jednotiek ORAC.

Prečo je čaj Matcha relatívne drahý oproti ostatným zeleným čajom?
Produkcia  čaju Matcha je obmedzená. Zakrytie polí s bambusovými rohožami alebo plachtami oslabuje čajovníky a je potrebné dlhšie obdobie na zotavenie predtým, než sa znova zozbierajú. Väčšina farmárov vyberá listy Matcha úplne ručne. Miestni poľnohospodári starostlivo dohliadajú na pestovanie, zber a triedenie listov. V továrni si výroba vyžaduje niekoľko procesov zahŕňajúcich parenie, sušenie, destenovanie, triedenie, mletie a balenie. Každý kamenný mlyn sa obsluhuje ručne a produkuje za hodinu iba 40 gramov čaju.

Nemám rád kávu. Obsahuje Matcha kofeín?
Jedna čajová lyžička prášku Matcha obsahuje približne 30 mg. Káva má asi 150 mg, v závislosti od toho, ako sa zaleje. Ale Matcha tiež obsahuje L-theanín, aminokyselinu, ktorá zlepšuje kognitívne funkcie a vyvoláva pokojný, upokojujúci účinok na myseľ. Časť účinkov čaju spočíva v tom, že budhistickí mnísi ho používali ako pomôcku pri meditácii, pretože stimulácia z kofeínu ich udržiavala v bdelosti, zatiaľ čo aminokyseliny ich udržiavali pokojných a sústredených. Matcha je vynikajúca alternatívna kávy v dopoludňajších hodinách a posilňovač energie medzi obedom a večerou.

Pri pití čaju Matcha sa čajové lístky konzumujú celé (nielen vŕšky listov, ako u iných čajov), pričom poskytujú 4 až 6 hodín miernej stálosti energie. Matcha je stimulant aj relaxant, ideálny pre zameranie na prácu, meditáciu, cvičenie alebo hru. Získajte ďalšie užitočné informácie o výhodách čaju Matcha na našom blogu.

OBJEDNÁVKY

Ako zistím stav objednávky?
O aktuálnom stave objednávky ste upozornený emailom a smskou.

Musím byť zaregistrovaný zákazník aby som mohol nakúpiť u Vás?
Nie. Máte možnosť nakupovať tovar aj bez toho aby ste sa museli zaregistrovať.

Ako mi doručíte môj tovar?
Všetky balíky zasielame cez kuriérsku spoločnosť aby bol transfer čo najrýchlejší.

Ako dlho trvá dodanie tovaru?
95% tovaru máme skladom takže tovar môže byť u vás do 24 hodín. Ak tovar skladom nemáme, budeme zákazníka informovať o dátume dodania.

Aké možnosti platby ponúkate?
Za naše produkty máte možnosť zaplatiť dobierkou, platbou kartou alebo online prevodom.

Môžeme si tovar vyzdvihnúť osobne u Vás?
Bohužiaľ takúto možnosť neponúkame.

REKLAMÁCIE

Môžem tovar vrátiť do 14tich dní bez udania dôvodu?
Áno, spotrebiteľ môže tovar vrátiť do 14tich dní bez udania dôvodu. Tovar nemôže byť pri vrátení poškodený. POZOR!: Pri čaji Matcha neuplatňujeme možnosť reklamácie po otvorení ochranného, hermeticky- uzatvoreného balenia DOYPACK!

VEĽKOOBCHOD

Ponúkate lepšie podmienky pre kaviarne, bary alebo iné prevádzky?
Áno ponúkame pre nich lepšie podmienky spolupráce, nadštandardné služby, lepšie ceny. Treba si prejsť sekciu VEĽKOOBCHOD a kontaktovať nás.

Ako sa môžem stať veľkoobchodným odberateľom?
Prejdite do sekcie veľkoobchod a kontaktujte nás. Následne sa s Vami spojíme a dohodneme podmienky spolupráce.