Kurkuma

Kurkuma

Čo je kurkuma? Ide o tropickú rastlinu, ktorá sa vyskytuje najmä v tropických oblastiach juhovýchodnej Ázie. Známa je hlavne vďaka svojmu podzemku. Ten na prvý pohľad pripomína zázvor a obsahuje široké spektrum zdraviu prospešných látok. Práve preto je už tisícky rokov súčasťou tradičnej ľudovej medicíny.

Podzemok kurkumy sa spracúva do podoby oranžového prášku, ktorý je veľmi obľúbeným korením. Obsahuje vysoký podiel kurkumínu s množstvom pozitívnych účinkov na ľudské telo. Jeho súčasťou je aj vitamín B6 a D, vápnik, draslík, sodík, železo či vláknina. Kurkuma korenie sa dá použiť pri príprave rôznych jedál. Na výrobu našich produktov však nepoužívame kurkuma korenie ale niekoľkonásobne silnejší kurkuma extrakt.

Viac textu ...

Medzi najvýznamnejšie kurkuma účinky patrí zlepšenie trávenia a mikrobiómu, zmiernenie nadúvania a pocitu ťažkého žalúdka, posilnenie imunity či pozitívny vplyv na mozgové funkcie – myslenie a zapamätávanie. Kurkumín naviac dokáže podporovať zdravie srdca a znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Kurkuma je tiež známa ako protizápalový liek. Vedecké výskumy ukázali, že kurkumín dokáže efektívne zmierňovať zápaly a znižovať tak riziko ochorení, ktoré sú s nimi spojené. Napríklad, Alzheimerovej choroby, metabolického syndrómu či rakoviny.

Kurkuma ako liek tak môže pomáhať v rámci prevencie a liečby rôznych zdravotných ťažkostí. Aby ste pocítili všetky jej účinky, mali by ste ju užívať vo vhodnej forme. Obľúbená je kombinácia kurkumín extrakt – piperín. Táto látka z čierneho korenia dokáže zlepšiť vstrebateľnosť kurkumínu až o 2000 %.

V našej ponuke nájdete jedinečné kurkuma tablety, ktoré obsahujú vysoký podiel cenného kurkumínu vo forme silného extraktu. Vyrobené sú z tých najkvalitnejších prírodných extraktov a nenájdete v nich žiadne balastné syntetické prísady. Vďaka tomu dokážu prinášať maximum pozitívnych účinkov na ľudské telo. Ich benefitom je tiež jednoduché rýchle užívanie.

 

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom