Čo je Matcha?

Všetko čo potrebujete vedieť o matcha čaji

Ako prirpavit matcha caj

Matcha čaj je 100% zelený čaj namletý na jemný prášok ( neobsahuje žiadne farbivá, prísady ani konzervanty – jedná sa o 100% prírodný produkt)

 
Ako prirpavit matcha caj

10x viac účinných látok ako pri bežnom zelenom čaji (konzumáciou matcha čaju dostávate do seba všetky živiny obsiahnuté v listoch, konzumujete vlastne dužinu listov čajovníka a nie len ich výluh ako pri klasickom sypanom čaji)

 
Ako prirpavit matcha caj

Nabitý antioxidantami (vysoká koncentrácia katechínov EGCG, ktoré okrem iného chránia bunky pred oxidačným stresom, majú antivírové vlastnosti, zmierňujú zápal a pomáhajú pri chudnutí)

 
Ako prirpavit matcha caj

Zrýchľuje metabolizmus ( až o 40% rýchlejšie spaľovanie tukov)

 
Ako prirpavit matcha caj

Dlhotrvajúca energia s pozvoľným uvoľňovaním (látka L-theanín brzdí vstrebávanie kofeínu a vďaka tomu trvá efekt nabudenia dlhšie ako pri káve či energy drinkoch, matcha vie dodať energiu na 3-6 hodín)

 
Ako prirpavit matcha caj

Detoxikačné účinky (vďaka vysokému obsahu chlorofylu a vlákniny vylučuje z tela toxíny a prečisťuje pečeň)

 
Ako prirpavit matcha caj

Znižuje vysoký cholesterol a udržuje normálnu hladinu cukru v krvi (vhodný ako prevencia voči cukrovke)

 
Ako prirpavit matcha caj

Upokojuje myseľ, zlepšuje pamäť a zvyšuje koncentráciu ( aminokyselina L-theanín navodzuje pocit relaxácie a pokoja. Látky obsiahnuté v čaji matcha zvyšujú produkciu neurotransmiterov, ktoré pozitívne vplývajú na náladu a zlepšujú pamäť.)

 
Ako prirpavit matcha caj

Posilňuje imunitný systém ( katechíny majú antibiotické účinky a bojujú proti infekciám)

 
Ako prirpavit matcha caj

Plný vitamínov, minerálov a vlákniny ( už 1 šálka denne poskytne potrebné množstvo vitamínu A, C, draslíka, železa, vápnika a vlákniny na celý deň)

 
Ako prirpavit matcha caj

Nie je to len čaj (matchu je možné pridať do akéhokoľvek nápoja, smoothie či pokrmu – pokiaľ vám vadí jeho chuť vo forme čaju)

Ako poznám kvalitný matcha čaj?

Pri výbere matcha čaju sa treba pozrieť na 3 hlavné faktory:

 

Ako prirpavit matcha caj

Farba

Hlavným kritériom kvality matcha čaju je jeho farba, tá má byť sýto zelená. Čím krajšia zelenšia farba kým kvalitnejší a čerstvejší  produkt ste si zakúpili. Kvalitný čaj matcha nemá nikdy žltú ani hnedú farbu, takáto farba je jasným indikátorom nekvalitného produktu. Keďže sa do matcha čaju nepridávajú žiadne farbivá farba produktu vypovedá skutočne veľa. 
Ako prirpavit matcha caj

Chuť

Ďalším významným kritériom je chuť čaju. Chuť má byť jemná, príjemná s minimálnym náznakom trpkosti. Jemnú chuť spôsobujú aminokyseliny a L-theanín. Pokiaľ má zakúpený matcha čaj nepríjemnú, „divnú“ vôňu a chuť nejedná sa o kvalitný produkt a neodporúčame vám ho konzumovať. Kvalitná matcha nikdy nechutí po zemine či iných pachutiach. Chuť originálneho matcha čaju je pomerne špecifická, nemala by byť však v žiadnom prípade nepríjemná.
Ako prirpavit matcha caj

Krajina pôvodu a certifikácia

Originálny matcha čaj pochádza výlučne z Japonska. Všetky matcha čaje pochádzajúce z Číny a iných krajín sú lacnou napodobneninou. Ďalším znakom kvality sú certifikácie ako BIO či EKO, ktoré sú zárukou kvality produktu.

Ktorý z našich varinatov matcha čaju si vybrať

Kasai

Variant Kasai je najvyššia kvalita čaju matcha, ktorý predávame. Obsahuje najviac kofeínu, antioxidantov, aminokyselín a iných účinných látok. Kasai vám dodá najviac energie a má najjemnejšiu chuť zo všetkých variantov. Jedná sa o prémiovú ceremoniálnu kvalitu. Variant Kasai  je vyrábaný z lístkov prvého zberu v danom čajovom roku (first flush). Jedná sa o najkvalitnejšie mladé čajové lístky, ktoré sa zbierajú výhradne ručne. Má krásnu zelenú farbu a obsahuje najvyššie zastúpenie aminokyselín.

 • Farba a chuť: sýto zelená farba, jemná sladká chuť najvyššej kvality

 • Energia: najvyšší obsah zo všetkých variantov

 • Antioxidanty: najvyšší obsah zo všetkých variantov

 • Aminokyseliny: najvyšší obsah zo všetkých variantov

Pozrieť ponuku

Jimen

Variant Jimen je vysoká kvalita čaju matcha, ktorý predávame. Obsahuje vysoký podiel kofeínu, antioxidantov, aminokyselín a iných účinných látok. Jimen vás nabije energiou a má jemnú chuť. Jedná sa o prémiovú ceremoniálnu kvalitu. Variant Jimen je vyrábaný z lístkov druhého zberu v danom čajovom roku. Jedná sa o mladé čajové lístky, ktoré sa zbierajú výhradne ručne. Má peknú zelenú farbu a obsahuje  vysoké zastúpenie aminokyselín. Variant Jimen má výraznejšiu chuť ako variant Kasai a nižšie zastúpenie účinných látok.

 • Farba a chuť: krásna zelená farba, jemná chuť bez náznaku trpkosti

 • Energia: vysoký obsah

 • Antioxidanty: vysoký obsah

 • Aminokyseliny: vysoký obsah

Pozrieť ponuku

Mizu

Variant Mizu je stredná kvalita čaju matcha, ktorý predávame. Obsahuje kofeín, antioxidanty, aminokyseliny a iné účinne látky. Oproti variantu Kasai a Jimen ich však obsahuje v nižšej koncentrácií (čím vyššia kvalita čaju, tým viac účinných látok obsahuje). Mizu vám dodá energiu a má príjemnú chuť. Variant Mizu je vyrábaný z lístkov druhého-tretieho zberu v danom čajovom roku. Jedná sa o kvalitné mladé čajové lístky, ktoré sa zbierajú výhradne ručne. Má peknú zelenú farbu a príjemnú chuť s minimálnym náznakom trpkosti. Oproti predchádzajúcim variantom je Mizu chuťovo najvýraznejší a má nižšie zastúpenie účinných látok ako predchádzajúce varianty.

 • Farba a chuť: pekná zelená farba, jemná chuť s miernym náznakom trpkosti

 • Energia: stredný obsah

 • Antioxidanty: stredný obsah

 • Aminokyseliny: stredný obsah

Pozrieť ponuku
 
//