Čo je Matcha?

 

Čaj Matcha je vysokokvalitný Japonský zelený čaj, ktorý je rozomletý na jemný prášok, čím sa zaručí, že skonzumujete všetky živiny obsiahnuté v čajovom liste. Matcha je 100% zelený čaj vyrábaný len z tých najkvalitnejších mladých čajových lístkov. Do čaju Matcha sa nepridávajú žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky. Neobsahuje laktózu ani lepok a jedná sa o čisto organický produkt.  Oblasť Kagoshima z ostrova Kjúšu, odkiaľ pochádza náš čaj je zárukou najvyššej kvality čaju Matcha.

Matcha je vo svete známa hlavne vďaka množstvu zdraviu prospešných benefitov, ktoré možné získať jej konzumáciou. Medzi najznámejšie benfity patria posilnenie imunity, celková dotoxikácia organizmu, zrýchlenie spaľovania tukov, dlhotrvajúca energia. Matcha je taktiež bohatá na antioxidanty, vitamíny, minerály, rôzne aminokyseliny a polyfenoly.

Matcha_ikony_video

Naši výrobcovia a pestovatelia zostali verní osvedčenej a tradičnej výrobe čaju Matcha, kedy sa čajové plantáže 3 týždne pred zberom zakrývajú, aby zatienenie zvýšilo tvorbu zeleného farbiva, chlorofylu. Čajové lístky sa zbierajú vždy ručne a po zbere sa Matcha najemno namelie na kamenných mlynoch, v ktorých získa svoju typickú zelenú farbu.

V minulosti si tento čaj pripravovali zenoví budhistickí mnísi a samuraji, aby si udržali lepšiu fyzickú a psychickú kondíciu. Prednedávnom sa čaj Matcha začal konzumovať aj u nás v Európe a to, najmä, vďaka jeho jedinečne pozitívnym a povzbudivým účinkom na naše zdravie a telo. Jedna šálka čaju Matcha je až desaťkrát silnejšia ako bežná šálka zeleného čaju, pretože na rozdiel od ostatných čajov, sa pri výrobe tohto unikátneho čaju spotrebuje celý čajový list.

Povzbudivý účinok sa prejavuje postupne na rozdiel od rýchleho nástupu energie, ako napríklad pri káve. S Matcha Day preto dokážete využiť svoj potenciál naplno, nakoľko počas celého dňa zostanete plný energie a vaše telo aj mozog môžu pracovať naplno.

graf_1

 

ikonky_web_1

 

Bez laktózy - Tento produkt neobsahuje laktózu.
Vegetariánsky - Tento produkt je 100% vegetariánsky a obsahuje len čisto rastinné zložky.
Vegánsky - Tento produkt je 100% vegánsky a neobsahuje žiadne živočíšne zložky ani pomocné látky.
Neobsahuje lepok - Tento produkt neobshauje žiadny lepok.

 

button 

Ako chutí Matcha?

Čaj Matcha je vyrobený zo zatienených čajových lístkov, čo zvyšuje obsah chlorofylu v listoch a vytvára plnú, krémovú a rastlinnú chuť, príležitostne s horkým nádychom, v závislosti od triedy čaju. Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje chuť čaju Matcha, je výška dávky čaju. V skratke platí, čím silnejší čaj si urobíte, tým výraznejšiu chuť bude mať.

Ako rozpoznať kvalitný čaj Matcha?

Matcha patrí momentálne k najfalšovanejším čajom! Pravý čaj Matcha však jednoducho spoznáme podľa niekoľkých faktorov ako sú:

FARBA
Pri určovaní kvality čaju Matcha je najdôležitejším faktorom farba. Kvalitný čaj Matcha je žiarivo zelenej farby, ktorá sa nezmení ani po vyšľahaní. Ak má zakúpený čaj slabozelenú alebo dokonca hnedú farbu, jedná sa o nekvalitný čaj. V tomto konkrétnom prípade platí, čím zelenší, tým lepší.

CHUŤ
Kvalitný čaj Matcha má prírodnú, rastlinnú, plnú krémovú chuť so sladkým nádychom, zatiaľ, čo nižšia kvalita je spravidla horkejšej chuti. Každá Matcha má však svoju špecifickú chuť v závislosti od rôznych faktorov. Matcha však nikdy nie je príliš horká, kyslá, ani nemá žiadnu zvláštnu pachuť.

VÔŇA
Pri kvalitnom čaji Matcha by sme mali cítiť sladkú vôňu, vďaka tomu, že je bohatý na aminokyseliny a minerály.

ZLOŽENIE/ KONZISTENCIA
Všímajte si zloženie čaju. Vysoká kvalita znamená, že konzistencia čaju je hladká, hodvábna a jemne textúrovaná, zatiaľ čo nízko kvalitný čaj Matcha je drsný a tvrdý. Spravidla platí, že takýto čaj nebol spracovaný tradičnou metódou, čiže rozomletý na kamenných mlynoch. Takýto čaj býva nekvalitný a nemal by sa označovať ani ako čaj Matcha, kedže nebol spracovaný tradičnou receptúrou.

PENENIE
Ak vyšľaháte čaj Matcha v miske, nízka kvalita nebude správne peniť. Kvalitný čaj Matcha bude po vyšľahaní jednotnej konzistencie s bohatou krémovou penou.

Čo znamená ceremoniálna kvalita ?

Čaj Matcha sa rozdeľuje do niekoľkých kategórií podľa jeho kvality. Ide o kulinársku kvalitu, prémiovú kvalitu a ceremoniálnu kvalitu. Ceremoniálna kvalita je najvyššia možná kvalita čaju Matcha a taktiež jediná kvalita, ktorá sa využíva pri čajových obradoch. V skratke sa dá povedať, že sa jedná o najvyššiu dostupnú kvalitu čaju Matcha.

porovanie-vzoriek

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.