Maca

Maca

Maca peruánska, odborne nazývaná aj ako žerucha peruánska, je dvojročná rastlina, ktorá pochádza z Ánd. Prirodzene rastie vo výškach viac ako 3500 metrov nad morom, pričom jej pozitívne účinky na ľudské telo boli zaznamenané už pred viac ako 1300 rokmi. Je veľmi podobná reďkovke a pestuje sa kvôli koreňu, ktorý obsahuje najviac cenných zložiek. Vďaka množstvu zdraviu prospešných benefitov sa Maca právom radí medzi superpotraviny.

Viac textu ...

Koreň z mace peruánskej sa suší a drví do podoby prášku, ktorý má dlhú trvanlivosť a obsahuje široké spektrum účinných látok. Nájdete v ňom až 19 rôznych aminokyselín, vápnik, draslík, železo, zinok, kyselinu linolenovú či palmitovú, ale aj viacero vitamínov – C, B či E. Jednotlivé zložky sa vyznačujú výbornými antioxidačnými účinkami a priaznivo vplývajú na ľudské telo.

Maca je známa najmä tým, že dokáže posilňovať sexuálnu túžbu a plodnosť u mužov i žien. A to tak, že vyrovnáva hladinu testosterónu, respektíve, estrogénu a progesterónu. Častokrát sa preto označuje ako prírodné afrodiziakum. Zároveň môže zmierňovať nepríjemné prejavy menštruácie, podporovať imunitu, prispievať k zníženiu stresu alebo únavy a dokonca zlepšovať náladu, koncentráciu či pamäť. Obľúbená je aj u športovcov, keďže pomáha naberať svaly a zvyšovať výkonnosť. Naviac chráni prostatu pred neželaným zväčšovaním.

Náš maca prášok pochádza od overených dodávateľov, ktorí garantujú jeho maximálnu kvalitu a čistotu. Ide o 100 % BIO produkt, ktorý neobsahuje pridané chemikálie a balastné látky. Maca účinky sa vďaka tomu vedia naplno prejaviť. Prášok sa ľahko rozpúšťa, môžete ho tak jednoducho pridať do svojho obľúbeného nápoja či smoothie. Taktiež sa dá využiť ako prísada do jedál.

 

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom

 • Maca prášok BIO 100% prírodný 415
  Maca 500g (prášok)
  Skladom (>10 ks)
  ✅ Vysoký obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín ✅ Prírodné afrodiziakum ✅ Stimuluje...

  €23,80
 • Maca prášok BIO 100% prírodný 391
  Maca 250g (prášok)
  Skladom (>10 ks)
  ✅ Vysoký obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín ✅ Prírodné afrodiziakum ✅ Stimuluje...

  €11,90

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom