Od dňa 10.7.2024 máme do 27.7.2024 dovolenku. Všetky objednávky vytvorené v tomto termíne budú vyexpedované až po 27.7.2024. Ďakujeme za pochopenie. :)

Moringa kapsule (120 kapsúl)

100% prírodný
Značka: MatchaDay
€24,90 €20,75 bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
  • Najkomplexnejší prírodný multivitamín
  • Vysoký obsah vitamínov, minerálov a antioxidantov
  • Bohatý na vlákninu a chlorofyl
  • Podporuje imunitu a celkovú vitalitu
  • Zmierňuje zápaly
  • 100% vegánsky, bez laktózy a lepku
  • Balenie na cca 30 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo užívať práve tento výživový doplnok?

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Najkomplexnejší prírodný multivitamín

Moringa patrí medzi nutrične najbohatšie rastliny sveta. Obsahuje neuveriteľných 46 antioxidantov, 15 rôznych aminokyselín a viac ako 20 rôznych vitamínov a minerálov.
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Unikátne zloženie

Moringa obsahuje 7x viac vápnika ako mlieko, 15x viac draslíka ako banány, 10x viac vitamínu C ako hrozno či 25x viac železa ako špenát.
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Bohatá na vlákninu a chlorofyl

Kombinácia vysokého obsahu vlákniny a chlorofylu podporuje trávenie, zdravie mikrobiómu, detoxikuje organizmus či podporuje zdravie srdca a ciev.
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Podpora imunity a celkovej vitality

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, vitamínov a minerálov moringa prispieva k posilneniu imunity, potláčaniu infekcií a detoxikovaniu organizmu. 
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Zmierňuje zápaly

Moringa obsahuje až 47 antioxidantov, 36 protizápalových látok a množstvo vitamínov. Vďaka tejto unikátnej kombinácií má moringa silné protizápalové účinky.
Moringa kapsule (120 kapsúl)

100% vegánsky, bez laktózy a lepku

Vhodný pre vegánov, bez laktózy, lepku či iných chemických prímesí a farbív. Čisto prírodný produkt na rastlinnej báze.

Ako sa vám oplatí užívať tento doplnok?

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Balenie obsahuje

120 kapsúl
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Aká je odporúčaná dávka?

4 kapsule za deň
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Na koľko dní vydrží 1 balenie?

30 dní
Moringa kapsule (120 kapsúl)

Cena za dávku / deň

0,83 EUR

Viac informácií o výživovom doplnku

Moringa olejodárna je rýchlorastúci strom, ktorý dorastá do výšky 10 – 12 metrov. Pochádza z Indie, ktorá je jej najväčším producentom. Moringa patrí medzi nutrične najbohatšie rastliny sveta a vďaka množstvu vitamínov, minerálov a aminokyselín priaznivo pôsobí na zlepšenie imunity a celkovú vitalitu človeka.

Prečo je moringa označovaná ako super-potravina? Až 30% z jej obsahuje tvorí proteín, obsahuje 47 antioxidantov 36 protizápalových látok a 25 multivitamínov. Taktiež ako jediná rastlina na svete obsahuje pokope všetkých 8 esenciálnych aminokyselín. 

Moringa prášok je bohatý aj na železo, vápnik, magnézium, vitamíny A, B, C a E, vlákninu či chlorofyl. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov môže moringa prispievať k posilneniu imunity, potláčaniu infekcií a detoxikovaniu organizmu. Dokáže eliminovať voľné radikály, čím podporuje zdravie pokožky a spomaľuje starnutie. Moringa má silné protizápalové účinky. Účinné látky vedia byť nápomocné pri tvorbe kreatínu, zlepšujú tak rast vlasov a eliminujú ich vypadávanie.

Medzi významné priaznivé účinky moringy patrí aj schopnosť eliminovať nežiadúci cholesterol v organizme, čím dokáže regulovať krvný tlak. V neposlednom rade môže byť moringa prášok nápomocný pri potláčaní depresie a stresu. Vďaka vysokej koncentrácií vitamínov C a E podporuje zdravie centrálneho nervového systému a pomáha normalizovať hladiny serotonínu, dopamínu a noradrenalínu čo vedie k zlepšeniu pamäte a nálady.

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Bohaté zastúpenie účinných látok

Vedeli ste, že moringa obsahuje až 46 antioxidantov a viac ako 15 rôznych aminokyselín (vrátane všetkých 8 esenciálnych) a až 36 protizápalových látok ? No to nie je všetko. Moringa prášok je bohatý aj na železo, bielkoviny, vápnik, vitamíny A, B, C a E či vlákninu.

MORINGA: účinky, ktoré stoja za pozornosť

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov môže moringa prispievať k posilneniu imunity, potláčaniu infekcií a detoxikovaniu organizmu. Dokáže eliminovať voľné radikály, čím podporuje zdravie pokožky a spomaľuje starnutie. Moringa má silné protizápalové účinky. Účinné látky vedia byť nápomocné pri tvorbe kreatínu, zlepšujú tak rast vlasov a eliminujú ich vypadávanie.

Medzi významné priaznivé účinky moringy patrí aj schopnosť eliminovať nežiadúci cholesterol v organizme, čím dokáže regulovať krvný tlak. V neposlednom rade môže byť moringa prášok nápomocný pri potláčaní depresie a stresu. Vďaka vysokej koncentrácií vitamínov C a E podporuje zdravie centrálneho nervového systému a pomáha normalizovať hladiny serotonínu, dopamínu a noradrenalínu čo vedie k zlepšeniu pamäte a nálady.

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 120 kapsúl (vegánska kapsula).
Zloženie (v 1 kapsule): Moringa, listy - (Moringa Oleifera) 310mg, vegánska kapsula (Hydroxypropyl metylcelulóza, voda).
Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsuly 2x denne.
Upozornenie: Tento produkt je doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie.
Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste mimo dosahu priammeho slnečného žiarenia. 

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Obsah účinných látok

Výživové hodnoty
1 kapsula
Moringa Oleifera
310 mg

Pre koho je výživový doplnok vhodný

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Športovci a aktívni ľudia

Moringa je vhodná pre všetkých aktívne žijúcich ľudí, keďže sa vďaka vysokému podielu vitamínov, minerálov a antioxidantov označuje ako najkomplexnejší prírodný multivitamín na svete. Moringa ako jediná zo všetkých rastlín obsahuje pokope všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, 46 antioxidantov a 36 protizápalových látok čo z nej robí skvelý prostriedok na podporu športového výkonu a následnú regeneráciu. Za zmineku určite stojí aj vysoký podiel preteínov, železa a vitamínov A, E a C, ktoré proznivo podporujú imunitnýsystém.

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Seniori

Konzumácia moringy je odporúčaná starším ľuďom hlavne kvôli množstvu živín, antioxidantov, vitamínov a minerálov, ktoré priaznivo ovplyvňujú vitalitu človeka a môžu predchádzať zdravotným problémom spojených s vyšším vekom. Jedná sa teda o optimálny zdroj všetkých živín, potrebných pre správne fungovanie organizmu a tým udržovali človeka vitálneho do vysokého veku.

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Vegetariáni a vegáni

Moringa je skvelým doplnkom výživy pre všetkých vegetariánov a vegánov trpiacich nedostatkom určitých látok a živín. Užívanie moringy je skvelým spôsobom ako pokryť svoju dennú  spotrebu bielkovín, železa a vápnika bez konzumácie výrobkov živočíšneho pôvodu. Moringa obsahuje 3x viac proteínu ako vajcia,  25x viac železa ako špenát a 7x viac vápnika ako mlieko.

Moringa kapsule (120 kapsúl)

Deti

Konzumácia moringy má význam aj pre deti vo vývine. Vďaka unikátnemu komplexu živín dokáže moringa pokryť zvýšenú spotrebu živín, vďaka vitamínom a minerálom posilňuje imunitný systém a vďaka širokému zastúpeniu aminokyselín vrátane všetkých 8 esenciálnych vplýva na zdravý vývin a fungovanie nervovej sústavy.

Najčastejšie otázky o Moringe

Je moringa vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom?

Štúdie naznačujú, že moringa môže mať pozitívny vplyv na krvný tlak vďaka svojim protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam. Obsahuje látky, ako sú polyfenoly a izotiocyanáty, ktoré môžu prispieť k zníženiu krvného tlaku a zlepšeniu celkového kardiovaskulárneho zdravia. Avšak účinok moringy na krvný tlak môže byť individuálny a môže sa líšiť medzi jednotlivými ľuďmi.

Je moringa vhodná pre deti?

Pred začatím podávania moringy deťom by ste mali konzultovať s pediatrom, aby ste sa uistili, že je to pre vaše dieťa vhodné.

Pre deti môžu byť dávky moringy rôzne v závislosti od ich veku, hmotnosti a individuálnych potrieb. Mladšie deti by mali dostávať menšie dávky a dospelí by mali sledovať ich reakciu.

Sú nejaké vedľajšie účinky spojené s užívaním moringy?

Pokiaľ ide o moringu, vedľajšie účinky sú obvykle mierne a zriedkavé. Avšak niektorí ľudia môžu zažiť žalúdočné ťažkosti, alergie.

Je dôležité konzultovať s lekárom najmä ak máte existujúce zdravotné problémy alebo užívate lieky na predpis. To pomôže minimalizovať riziko vedľajších účinkov.

Ako dlho trvá, kým začnem vidieť účinky moringy?

Kým začnete vidieť účinky moringy to závisí od viacerých faktorov, ako sú vaše zdravotné podmienky, dávkovanie, spôsob konzumácie a celkový životný štýl.

Má moringa protizápalové účinky? 

Áno, moringa má protizápalové účinky. Moringa oleifera, známa aj ako "strom života" alebo "zázračný strom", je rastlina, ktorá je bohatá na bioaktívne zlúčeniny, ako sú flavonoidy, fenolické zlúčeniny a izotiocyanáty. Tieto zlúčeniny majú protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znižovať zápal v tele a poskytovať úľavu od rôznych druhov zápalových ochorení.

Protizápalové účinky moringy sú spojené s jej schopnosťou inhibovať produkciu zápalových mediátorov v tele a regulovať imunitný systém. Tieto účinky môžu byť prospešné pre ľudí trpiacich na rôzne zápalové ochorenia, ako sú artritída, Crohnova choroba, alebo astma. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že moringa nie je náhradou za liečbu predpísanú lekárom, a pred začatím užívania akýchkoľvek doplnkov stravy je vždy vhodné konzultovať s lekárom.

Prispieva moringa k zdravým vlasom a pleti? 

Áno, moringa môže pomôcť zlepšiť kvalitu vlasov a pleti vďaka svojim výživovým vlastnostiam a obsahu účinných látok, ktoré sú nápomocné ku tvorbe kreatínu a zlepšuje tak rast vlasov, zmierňuje ich vypadávanie a zlepšuje kvalitu pleti.

Je moringa Matcha Day čisto prírodný produkt? 

Všetky naše výživové doplnky sú čisto na prírodnej báze, bez akejkoľvek pridanej chémie, farbív či konzervantov. Sú bez lepku, pridaneho cukru a laktózy. Všetky naše vyživové doplnky sú vhodné pre vegánov, keďže ich balíme do špeciálnych HPMC vegánskych kapsúl.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
BD Avatar autora | 9.3.2023
Tablety užívam príliš krátko na zhodnotenie.
5
EL Avatar autora | 20.2.2022
Veľmi skoro na akékoľvek závery a postrehy. Začal som s pravidelnými dávkami a uvidím. Ale priznám sa, sám som zvedavý:)
5
JS Avatar autora | 13.12.2021
Milo prekvapila kvalita moringy za dobrú cenu. Určite do budúcna ešte objednám.
//