Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

BIO z Japonska
Značka: Matchaday.sk
€28,90 €24,08 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Organický Gyokuro Hana je zatieňovaný japonský zelený čaj najvyššej triedy v BIO kvalite. Čaj typu Gyokuro je spolu s práškovým čajom Matcha najcennejší čaj z japonskej produkcie.

Tento čaj nadobudol svoju delikátnu a jemnú chuť vďaka špeciálnemu postupu pri pestovaní (zatieňovanie čajovej plantáže po dobu 3 týždňov pred zberom). Práve vďaka týmto špeciálnym podmienkam získa čaj piatu chuť - medzi Japoncami označovanú ako umami.

V čaji sa tvorí viac chlorofylu a iných pre telo prospešných látok, čo z neho robí výnimočný svetový unikát. Podobná technika pestovania sa používa už len pri pestovaní čaju Matcha. Niet sa teda čomu čudovať, že samotní Japonci pokladajú čaj Gyokuro za klenot a preto ho s obľubou podávajú svojim váženým hosťom.

Keďže dbáme na prvotriednu kvalitu našich lístkových zelených čajov čaj má BIO a EKO certifikáciu a je produktom japonského ekologického poľnohospodárstva, čiže bol pestovaný bez pesticídov a chemických hnojív.

Čerstvosť nášho čaju zaručujú prémiové doypack obaly, ktoré zabraňujú kontaktu čaju so vzduchom, teplom a vlhkosťou. Tým pádom si môžte byť istý, že dostanete čerstvý prémiový produkt.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo si vybrať tento sypaný zelený čaj?

Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Prémiové suroviny

Pri výrobe čaju používame výberové suroviny vysokej kvality.
Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

100% prírodný produkt 

Nepoužívame žiadne chemikálie ani arómy.
Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Dovoz priamo z Japonska

Čaj dovážame letecky priamo z Japonska kvôli čerstvosti.
Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Doypack obal

Čaj balíme do doypack obalov, ktoré zabraňujú degradácií svetlom a vlhkom.
Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Zdraviu prospešné látky

Zložky čaju obsahujú mnohé vitamíny, minerály a antioxidanty.
Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Kontrola kvalita

O vysokej kvalite našich produktov svedčia prestížne BIO a EKO certifikácie.

Viac informácií o sypanom zelenom čaji

Zelenému čaju sa pripisuje celý rad liečivých účinkov a na ďalekom východe je považovaný za nápoj dlhovekosti. Zelený čaj má okrem schopnosti nabiť nás energiou aj množstvo zdraviu prospešných látok ako antioxidanty, karotén, flavonoidy, polyfenoly, minerály ako horčík, selén či dokonca vitamíny C, E a B2. Za zmienku určite stojí aj vzácna aminokyselina L-theanín, ktorá sa nachádza len v zelenom čaji a podporuje produkciu neurotransmiterov dopoamínu a sérotonínu v mozgu, čím výrazne vplýva na zlepšenie našej nálady. Zelený čaj má taktiež protizápalový účinok, znižuje hladinu cholesterolu, cukru v krvi, upravuje vysoký krvný tlak, čím znižuje riziko srdcovocievnych ochorení. Znižuje riziko vzniku určitých druhov rakoviny a pôsobí preventívne pri Alzheimerovej chorobe.

Všetky naše sypané čaje pochádzajú výlučne z Japonska. Japonsko patrí dlhé stáročia medzi top producentov zeleného lístkového čaju a je zárukou najvyššej možnej kvality. Ako obchod sa špecializujme na predaj len tých najkvalitnejších a mnohokrát oceňovaných japonských čajov ako Matcha čaj ceremoniálnej kvality, výberové Gyokuro  či vedecké čaje Gaba a Benifuki. Naše čaje pochádzajú z najvychytenejších japonských čajových oblastí a jedná sa výlučne o 100% organické produkty. O kvalite našich produktov svedčia prestížne BIO a EKO certifikácie.

Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)
Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Spôsob prípravy

Do kanvičky (čajníku) vložíme 5-7 g čaju. Čaj v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 60-70 °C a necháme lúhovať 1-2 minúty. Čaj je viacnálevový, takže je možné zalievať ho opakovane 4-5 krát. Každý ďalší nálev predĺžte o 30 sekúnd až 1 minútu podľa chuti. Čajové lístky sa opakovane zalievajú len pokiaľ sú teplé, vychladnuté čajové lístky opakovane nikdy nezalievame. Pri určitých veľmi chuťovo výrazných zelených čajoch či čajoch s veľmi vysokým podielom katechínov sa nálevy predlžujú napríklad len o 10 sekúnd, keďže sú chuťovo veľmi výrazné. Všetko však záleží od osobnej preferencie.

Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Spôsob skladovania

Lístkový zelený čaj odporúčame skladovať bez prístupu kyslíka, vlhka a tepla. Zelený čaj by nemal byť taktiež vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu. Ideálny spôsob uchovávania zeleného čaju je v plechovej dóze, ktorú dostanete spolu s čajom vo variante s plechovkou (čaj v plechovke je uzavretý ešte aj v ochrannom obale doypack). Druhou možnosťou je nechať čaj v ochrannom alumíniovom obale doypack, ktorý ponúkame ako druhú variantu lístkového čaju. Obal doypack je uzatvárateľný alumíniový obal, ktorý zamedzuje degradácií čaju a prístupu kyslíka. Vždy však treba skontrolovať, či je obal správne uzatvorený.

Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka zeleného čaju sa pohybuje v rozmedzí 3-5 šálok. Každý zdroj uvádza trochu iný počet šálok vzhľadom na rôzne faktory ako veľkosť čajníku, spôsob prípravy atď. Ideálne je viacnálevový čaj zaliať 5 krát, pričom dĺžku každého nálevu predlžujeme o 30 sekúnd - 1 minútu. Všetko však záleží na osobnej preferencií a rôznych faktoroch ako citlivosť na kofeín, druh zeleného čaju atď.

Gyokuro Hana organic 100g (ALU sáčok)

Tip

Čajové lístky sa opakovane zalievajú len pokiaľ sú teplé, vychladnuté čajové lístky opakovane nikdy nezalievame. Pri určitých veľmi chuťovo výrazných zelených čajoch či čajoch s veľmi vysokým podielom katechínov sa nálevy predlžujú napríklad len o 10 sekúnd, keďže sú chuťovo veľmi výrazné. Všetko však záleží od osobnej preferencie.

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 100 gramov
Zloženie: 100% Zelený čaj
Druh čaju: Camellia sinensis
Kultivar čajovníkov: Yakubita
Krajina pôvodu: Japonsko
Typ čaju: Zatieňovaný čaj - čajová plantáž sa na 3 týždne pred zberom zatieňuje presne ako pri čaji Matcha, čím sa v čajových lístkoch zvýši podiel chlorofylu a iných zdraviu prospešných látok
Pestovateľská oblasť: Kagoshima, Satsumasendai
Kultivácia: BIO, EKO, Organic

Bez laktózy - Tento produkt neobsahuje laktózu.
Vegetariánsky - Tento produkt je 100% vegetariánsky a obsahuje len čisto rastlinné zložky.
Vegánsky - Tento produkt je 100% vegánsky a neobsahuje žiadne živočíšne zložky ani pomocné látky.
Neobsahuje lepok - Tento produkt neobsahuje žiadny lepok.

 
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 29.8.2021
0päť spokojnosť.
//