Od dňa 10.7.2024 máme do 27.7.2024 dovolenku. Všetky objednávky vytvorené v tomto termíne budú vyexpedované až po 27.7.2024. Ďakujeme za pochopenie. :)

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

BIO z Japonska
Značka: Matchaday.sk
€12,80 €10,67 bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
  • 3. najvyššia kvalita čaju, ktorý ponúkame
  • Japonský originál zbieraný ručne
  • Vysoký obsah antioxidantov a aminokyselín
  • Výraznejšia chuť
  • Pomáha so spaľovaním tukov
  • 10x viac účinných látok ako klasický zelený čaj
  • 100% vegánsky, bez laktózy a lepku
  • Dodá energiu, zlepšuje pamäť a koncentráciu
  • Balenie na cca 30 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo užívať Matcha čaj?

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Stredná kvalita matcha čaju, ktorú predávame

 Matchaday Mizu je stredná kvalita matcha čaju, ktorý predávame. Obsahuje kofeínu, antioxidanty a iné účinné látky.
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Japonský originál zbieraný ručne

Pri našom matcha čaji si môžete byť istý, že si kupujete pravý japonský originál a nie žiadnu lacnú napodobneninu pochybnej kvality. Variant Mizu  je vyrábaný z lístkov 2-3 zberu v danom čajovom roku.
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

100% prírodný produkt

Náš matcha čaj neobsahuje žiadne pridané farbivá a chemikálie. Jedná sa o 100% organický produkt v BIO kvalite. Neobsahuje lepok, laktózu a je vhodný aj pre vegánov.
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Pomáha so spaľovaním tukov

Matcha čaj pomáha zrýchliť metabolizmus až o 40% čím pomáha efektívne spalovať tuky.    
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Energia na 3-6 hodín

 Matcha čaj je vhodný ako zdravá náhrady kávy. Kofeín sa z neho uvolňuje postupne po dobu 3-6 hodín. Dodá dlhotrvajúcu energiu, zlepšuje pamäť a koncentráciu.
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Vždy čerstvý

Matcha čaj dovážame z Japonska letecky aby bol čaj maximálne čerstvý. Balíme ho do špeciálnych doypack obalov, ktoré zabraňujú degradácií vplyvom svetla, tepla a vlhka. 

Ako sa vám oplatí užívať Matcha čaj?

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Balenie obsahuje

50g
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Aká je odporúčaná dávka?

2-4 g denne
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Na koľko dní vydrží 1 balenie?

25 dní
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Cena za dávku / deň

0,51 EUR

Viac informácií o Matcha čaji

Matcha čaj je tradičný japonský zelený čaj, ktorý vzniká namletím čajových lístkov na jemný prášok. Tento prášok obsahuje širokú škálu živín ako sú antioxidanty, aminokyseliny, vláknina, vitamíny C, A, E, železo či vápnik v 10x vyššej koncentrácií ako bežný zelený čaj. Matcha čaj navyše obsahuje teofylín, obdobu čajového kofeínu, ktorá dodá dlhotrvajúcu energiu na 3-6 hodín a zlepšuje koncentráciu

Matcha zlepšuje imunitu, pomáha detoxikovať organizmus a prispieva k zrýchleniu metabolizmu, čím pomáha pri spaľovaní tukov.  Matcha čaj obsahuje aj vzácnu aminokyselinu L-Theainin. L-theanin významne vplýva na zlepšenie našej nálady, keďže ovplyvňuje tvorbu dopamínu a serotonínu. L-Theanin taktiež podporuje v mozgu tvorbu alfa vĺn, čím navodzuje pocit pokoja a hlbokého relaxu bez pocitu ospalosti. 

Prekvapí vás perfektnou chuťou, sýto zelenou farbou a nezameniteľnou arómou, ktorú môžete zakúsiť len pri originálnom čaji Matcha. Variant Mizu je v pomere cena / výkon veľmi kvalitný produkt, plný účinných látok. Či už ste milovníkom čajových rituálov, alebo len hľadáte svoju dennú dávku energie v tej najčistejšej forme, Matcha Day Mizu vás nikdy nesklame. Variant Mizu je 100% organický produkt, má BIO certifikáciu a bol pestovaný bez pesticídov a chemických hnojív.

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Prečo si vybrať náš Matcha čaj?

Sme špecialisti na matcha čaj a radíme sa medzi najväčších predajcov originálneho matcha čaju na našom území. Všetok náš matcha čaj dovážame z Japosnka letecky aby bol vždy čerstvý, každú várku čaju pred samotným balením osobne kontrolujeme a čaj ručne balíme do špeciálnych doypack obalov, ktoré zabraňujú degradácií prostredníctvom tepla, svetla a vlhka. Za dobu nášho pôsobenia sme predali viac ako 700kg matcha čaju a máme viac ako 7000 spokojných zákazníkov, ktorí sa k nám pravidelne vracajú.

Ktorý variant matcha čaju si vybrať?

V našej ponuke nájdete 3 kvalitatívne varianty čaju Kasai, Jimen a Mizu. Variant Mizu je stredná kvalita čaju matcha, ktorý predávame. Obsahuje kofeín, antioxidanty, aminokyseliny a iné účinne látky. Oproti varinatu Kasai a Jimen ich však obsahuje v nižšej koncetrácií (čím vyššia kvalita čaju, tým viac účinných látok obsahuje). Mizu vám dodá energiu a má príjemnú chuť. Variant Mizu je vyrábaný z lístkov druhého-tretieho zberu v danom čajovom roku. Jedná sa o kvalitné mladé čajové lístky, ktoré sa zbierajú výhradne ručne. Má peknú zelenú farbu a príjmenú chuť s minimálnym náznakom trpkosti.

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Existujú riziká spojené s užívaním matcha čaju?

Keďže sa jedná o 100% organický produkt pri Matcha čaji neboli zistené žiadne vedľajšie nežiadúce účinky. Neobsahuje žiadne známe alergény ani pridané chemické látky. Pokiaľ dodržíte stanovenú dennú dávku, môžete Matcha čaj konzumovať denne bez obáv o vaše zdravie. Pozor si však treba dať na konzumáciu na lačný žalúdok, keďže sa jedná o veľmi silný čaj u jedincov so slabším žalúdkom môže konzumácia nalačno vyvolať nevoľnosť. Čaj Matcha je možné konzumovať celoročne bez obmedzení.

Príprava matcha čaju - odporúčanná denná dávka

Odporúčanná denná dávka matcha čaju je 2-4g. Tehotné, dojčiace ženy a deti by nemali užívať viac ako 2g čaju denne. Čaj je možné si praviť raz za deň, taktiež je možné pripraviť si viac slabších nápojov. Čaj neodporúčame konzumovať nalačno. Matchu je možné piť aj so studenou aj s teplou vodou, voda by však nikdy nemala mať viac ako 80 °C (vysoká teplota ničí účinné látky).

Tradičná príprava:

Pri tomto spôsobe prípravy vyšľaháme čaj Matcha pomocou bambusovej metličky do bohatej peny v miske chawan. Do misky vložíme 2-4g čaju (zhruba 2-3 naberačky bambusovou naberačkou chashaku) a zalejeme vodou 1-2,5 dl o teplote 60-75 °C. Ak nevlastníte bambusovú metličku na vyšľahanie do hustej peny, môžete použiť aj penič na mlieko.

Moderné receptúry:

Medzi moderné receptúry patrí napríklad príprava v shakeri, lahodné matcha latte či príprava s mliekom alebo džúsom. Pokiaľ si chcete chuť čaju Matcha niečím ozvláštniť, nebojte sa experimentovať. Do vami zvolenej tekutiny opäť pridáte 2-4g matcha prášku a nápoj vyšľaháte, pretrepete či inak vymiešate. Nápoj je možné konzomovať aj bez vymiešania, ostáavjú v ňom však hrudky, ktoré kazia chuťový zážitok.

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)
Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Matcha čaj vhodná náhrada kávy

Medzi hlavné prednosti matcha čaju patrí dlhotrvajúci pocit nabudenia trvajúci 3-6 hodín. Teofylín (čajový kofeín) sa na rozdiel od kávového kofeínu uvolňuje postupne a preto trvá efekt nabudenia dlhšie ako pri káve. Konzumenti matcha čaju  taktiež nepociťujú žiadny z obvyklých vedľajších účinkov stimulantov, ako je nervozita a hypertenzia. Ďalším pozitívnym účinkom matche je zvýšenie produkcie Dopamínu a Sérotonínu. Tieto dve látky spôsobujú pocit dobrej nálady, vedú k zlepšeniu pamäti a podporujú koncentráciu.

L-thenín v matcha čaji redukuje hladinu kortizolu (stresového hormónu) na rozdiel od kávy, ktorá zvyšuje hladinu kortizolu a adrenalínu. Matcha čaj taktiež stabilzuje hladinu krvného cukru, na rozdiel od kávy matcha nie je návyková, zlepšuje zdravie ústnej dutiny a nefarbí zuby. Redukuje zápach z úst spôsobený baktériami, zlepšuje kvalitu pleti a pomáha zrýchliť metabolizmus.

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 50g
Pôvod čaju: Kagoshima, Japonsko
Odporúčané dávkovanie: 2-4g čaju denne
Trvanlivosť: 2 roky
Skladovanie: Pri skladovaní čaju Matcha sa treba vyhýbať hlavne priamemu slnečnému žiareniu, teplým a vlhkým miestam. Ideálne je čaj skladovať na tmavom a chladnom mieste. Každý z našich čajov je balený v ochrannej aluminiovej fólií, ktorá zabraňuje degradácií čaju. Aj keď má čaj záruku dva roky po otvorení ochrannej fólie je vhodné čaj skonzumovať do dvoch mesiacov. Čaj sa môže bez obáv piť aj po tejto dobe, avšak obsah zdraviu prospešných látok je v čaji zredukovaný práve kvôli vzduchu, ktorý sa k čaju dostal (proces oxidácie).

Pre koho je Matcha čaj vhodný

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Ťazko fyzicky a mentálne pracujúci ľudia

Matcha je výbornou alternatívou kávy, keďže dodá telu energiu na 3-6 hodín, podporuje sústredenie a pamäť. Keďže sa čajový kofeín uvolňuje postupne efekt nabudenia trvá dlhšie ako pri káve a nehrozí vám tzv. kofeínový šok (úzkostný pocit, búšenie srdca, trpnutie rúk).

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Ľudia snažiaci sa schudnúť

Ďalším nesporním plusom matcha čaju je jeho shopnosť zrýchliť metabolizmus až o 40% čím podporuje spaľovanie tukov. Jedná sa o čisto prírodný produkt bez vedľaších účinkov, ktoré sú známe pri konvenčných spalovačoch tukov.

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Športovci

Okrem efektu nabudenia, zlepšenia koncentrácie a zrýchlenia metabolizmu matcha obsahuje širokú škálu živín a zdraviu prospešných látok. Jedná sa o antioxidanty, vitamíny, aminokyseliny a vlákninu.

Matcha Čaj - BIO Matcha Day Mizu 50G (ALU sáčok)

Ľudia preferujúci zdravý životný štýl

Matcha má množstvo zdraviu prospešných účinkov a pomáha zlepšiť celkové zdravie organizmu. Medzi najvýznamnejšie účinky matcha čaju patrí zlepšenie imunity, detoxikácia organizmu, zrýchlenie matabolizmu či nabitie dlhotrvajúcou energiou bez vedľajších účinkov.

Najčastejšie otázky o Matcha čaji

Ako spoznám kvalitný matcha čaj?

Pri výbere matcha čaju sa treba pozrieť na 3 hlavné faktory:

1. Farba: Kvalitný matcha čaj má sýtu zelenú farbu. Keďže sa do matcha čaju nepridávajú žiadne farbivá, farba je jedným z hlavných indikátorov kvality. Pokiaľ má zakúpený čaj matcha žltú alebo dokonca hnedú farbu jedná sa o nekvalitný produkt.

2. Chuť: Chuť kvalitného matcha je jemná, nasladlá s minimálnym náznakom trpkosti. Jemnú chuť spôsobujú aminokyseliny a L-theanín. Pokiaľ má zakúpený matcha čaj nepríjemnú horkú alebo trpkú chuť nejedná sa o kvalitný produkt. V matcha čaji taktiež nemôžete cítiť žiadnu zvláštnu pachuť alebo chuť zeminy.

3. Krajina pôvodu a certifikácia: Originálny matcha čaj pochádza výlučne z Japonska, všetky matcha čaje pochádzajúce z Číny a iných krajín sú lacnou napodobneninou. Ďalším znakom kvality sú certifikácie ako BIO či EKO, ktoré sú zárukou kvality produktu.

Ktorý z varinatov nášho čaju si vybrať?

V našej ponuke nájdete 3 kvalitatívne triedy matcha čaju Kasai, Jimen a Mizu.

1. Kasai: Najvyššia kvalita čaju, ktorý predávame. Jedná sa o prvý zber čaju v danom roku (first flush). Obsahuje najviac zdraviu prospešných látok, najviac kofeínu a má najsladšiu chuť. Kasai je možné kúpiť vo varinate ALU sáčok alebo v plechovke. Plechovka má len dokoratívny charakter, je vhodná ako darček alebo na uchovávanie vášho matcha čaju. Kvalita čaju v ALU sáčku a v plechovke je identická.

2. Jimen: Vysoká kvalita čaju, jedná sa o 2. zber čaju v danom roku. Obsahuje vysoký podiel všetkých zdraviu prospešných látok a kofeínu, má príjmenú chuť. Chuť je trochu menej sladšia ako pri variante Kasai. Jimen je možné kúpiť vo varinate ALU sáčok alebo v plechovke. Plechovka má len dekoratívny charakter, je vhodná ako darček alebo na uchovávanie vášho matcha čaju. Kvalita čaju v ALU sáčku a v plechovke je identická.

3. Mizu: Stredná kvalita čaju, jedná sa o 3. zber v danom čajovom roku. Stále sa jedná o veľmi kvalitný produkt a obsahuje všetky zdraviu prospešné látky a kofeín, avšak v menšom zastúpení ako predchádzajúce varianty čaju. Chuť je trochu výraznejšia a menej sladká ako pri predchádzajúcich variantoch. V pomere cena / výkon sa jedná stále o veľmi kvalitný produkt v porovnaní s konkurenciou.

Prečo piť matcha čaj?

Jedná sa o čisto prírodný produkt s obsahom vitamínov, minerálov, antioxidantov, aminokyslín a čajovým kofeínom. Keďže je čaj namletý na jemný prášok konzumujete celé čajové listy a nie len čajový výluh, vďaka tomu obsahuje matcha 10x viac účiných látok ako bežný zelený čaj. Matcha dodá energiu na 3-6 hodín, pomáha s chudnutín a podporuje sústredenie a dobrú náladu. Jedná sa o skvelú aletrnatívu ku káve, ktoré navyše obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok.

Matcha má krásnu zelenú farbu pridávajú sa do nej nejaké farbivá?

Do originálneho matcha čaju sa nepridávajú žiadne farbivá ani iné prísady. Jedná sa o 100% prírodný produkt bez lepku, pridaného cukru, laktózy či iných chmikálií. Matcha obsahuje veľké množstvo chlorofylu, ktorý mu dodáva svoju špecifickú sýto zelenú farbu.

Aký je rozdiel medzi Matchou a Kávou?

Kofeín z kávy sa vstrebáva nárazovo a najsilnejší efekt má cca 30 minút po užití. Po 1-3 hodinách jeho efekt mizne úplne a nastupuje únava. Kofeín z matcha čaju sa naopak uvoľnuje postupne po dobu 3-6 hodín čím zaručí dlhodobý stabilný prísun energie. Je tomu tak hlavne vďaka kombinácií živín a L-thenínu, ktorý matcha čaj obsahuje. Tieto látky spomaľujú vstrebávanie kofeínu a tak pocítite efekt nabudenia po dlhšiu dobu. Na rozdiel od kávy sa pri matcha čaji nemusíte báť kofeínového šoku, ktorý spôsobuje bolesť hlavy, sťažené dýchanie, úzkosť či pocit trpnutia končatín. Matcha je teda vhodná aj pre ľudí, ktorým káva nerobí dobre.

Matcha čaj mi nechutí, čo robiť?

Väčšina ľudí nie je na čistú chuť zeleného čaju zvyknutá. Čaj neobsahuje žiadne dochucovadlá ani cukor a preto môže chvíľu trvať kým si na jeho špecifickú chuť zvyknete. Pokiaľ vám matcha vyslovene nechutí je možné nahradiť vodu ovocnou šťavou, džúsom, mliekom alebo si čaj dochutiť medom či iným kvalitným sirupom.

Prečo mi matcha občas nesadne?

Najčastejším dôvodom je, že konzumujete matcha čaj na lačný žalúdok. Existujú ľudia ktorým táto skutočnosť nevadí, avšak ľudia so slabším žalúdkom by nemali matcha čaj konzumovať nalačno nakoľko môže vyvolať nevoľnosť.

Koľko matcha čaju môžem denne vypiť?

Odporúčaná denná dávka je 2-4 g čaju. Je čisto na vás či si čaj pripravíte 1 silnejší nápoj alebo si rozdelíte dávku do 2 alebo viacerých nápojov. Matcha čaj obsahuje kofeín a preto neodporúčame prekračovať dennú odporúčanú dávku. Ľudia citlivý na kofeín by taktiež nemali matchu konzumovať vo večerných hodinách aby nemali problém so spánkom.


Ako si pripraviť matcha čaj?

Matchu je možné piť aj so studenou aj s teplou vodou, voda by však nikdy nemala mať viac ako 80 °C (vysoká teplota ničí účinné látky).

Tradičná príprava:

Pri tomto spôsobe prípravy vyšľaháme čaj Matcha pomocou bambusovej metličky do bohatej peny v miske chawan. Do misky vložíme 2-4g čaju (zhruba 2-3 naberačky bambusovou naberačkou chashaku) a zalejeme vodou 1-2,5 dl o teplote 60-75 °C. Ak nevlastníte bambusovú metličku na vyšľahanie do hustej peny, môžete použiť aj penič na mlieko.

Moderné receptúry:

Medzi moderné receptúry patrí napríklad príprava v shakeri, lahodné matcha latte či príprava s mliekom alebo džúsom. Pokiaľ si chcete chuť čaju Matcha niečím ozvláštniť, nebojte sa experimentovať. Do vami zvolenej tekutiny opäť pridáte 2-4g matcha prášku a nápoj vyšľaháte, pretrepete či inak vymiešate. Nápoj je možné konzumovať aj bez vymiešania, ostávajú v ňom však hrudky, ktoré kazia chuťový zážitok.

Matcha čaj je možné piť počas celého roka. Pri konzumácií nie je nutné dávať si prestávky ani sa akokoľvek obmedzovať.

Aký je rozdiel medzi variantom v plechovke a v ALU sáčku?

Pri oboch varinatoch si kupujete identickú kvalitu čaju, jediný rozdiel je v prevedení balenia. Oba varianty sú balené v ochrannom doypack obale, ktorý zabraňuje degradácií čaju. Variant s plechovkou navyše obsahuje plechovku, ktorú je možné použiť na skladovanie čaju (po otvorení môžete matcha čaj presypať do plechovky). Plechovka má dvojíte víčko, takže po presypaní udrží čaj vždy čerstvý. Plechovku možno označiť ako "štýlovejší" obal a preto ho množstvo zákazníkov kupuje ako darček.

5
12x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AB Avatar autora | 6.5.2024
Výborná chuť, pekná farba.
5
LF Avatar autora | 14.8.2021
Perfektné
5
BJ Avatar autora | 27.3.2021
krásna farba
5
AJ Avatar autora | 14.3.2021
Som spokojná
5
Avatar autora | 21.12.2020
10/10!! nemám čo vytknúť. rýchle dodanie, veľmi milý prístup a matcha je TOP!
5
JK Avatar autora | 18.11.2020
Skvelý čaj. Vrelo odporúčam
5
Avatar autora | 17.11.2020
Odporúčam ????????
5
EK Avatar autora | 27.10.2020
Veľmi chutny a lahodný čaj. Či už pripravený, ako teplý, alebo studený nápoj.
5
DV Avatar autora | 18.11.2019
Zatial som vyskusal asi 7 roznych vyrobcov a tiez rozne kvality. Z toho, co som vyskusal mi zatial matcha od tohto predajcu chuti najviac a nejaky cas pri nej urcite ostanem. Objednal som dalsie balenie. Tak isto posielaju aj vzorky, ktore milo prekvapili a boli chutovo vyborne. Takze u mna super.
5
PB Avatar autora | 4.10.2019
Som veľmi spokojná s produktom matcha. Plus rýchle dodanie. O D P O R Ú Č A M
5
D Avatar autora | 1.10.2019
Ešte stále testujem ale zatiaľ som spokjný
5
J Avatar autora | 18.9.2019
vynikajuci caj
//