Zmeňte svoj ranný rituál a zmeníte svoj deň

 

Matcha čaj je oveľa viac ako nápoj - je to rituál

Časť starého japonského vedomého obradu, ktorý je vykonávaný s pôvabom a krásou, sa zelený čaj Matcha stáva nezabudnuteľnou skúsenosťou.

 

Spravte si tento japonský obrad v pohodlí domova

Tradičný japonský čajový obrad je odrazom harmónie, pôvabu a rešpektu. Je to duchovná skúsenosť, ktorá uznáva osobitnú povahu súčasného momentu. Estetika je neoddeliteľnou súčasťou rituálu. Každý detail je dôležitý. Pri tomto rituály sa používa čaj Matcha. Aby ste mali dokonalý pôžitok z pitia tohto čaju, odporúčame vám - miesto klasickej šálky - misku Chawan, ktorá už na pohľad pripomína Japonsko.

 

Všetko sa začína vašim každodenným ranným rituálom

Podľa Japoncov začiatok vášho dňa s čajovým rituálom má  trvalý účinok na energiu, zdravotné benefity, cvičenie, chudnutie, sústredenie a dobrú náladu. Čaj Matcha, dokonca, znižuje úzkosti, ktoré sú v dnešnej dobe čím ďalej, tým rozšírenejšie.

Namiesto uponáhľaného rána si urobte rannú pohodu, ktorá vás pozitívne naladí na začínajúci sa deň. Pripravte si váš obľúbený Matcha čaj, sadnite si a v pokoji si vychutnajte tento obľúbený zelený nápoj. Myslíme si, že už jeho samotná príprava vám navodí pocit, akoby ste sa práve ocitli v Japonsku.

Čajový obrad Usucha je už stáročia neoddeliteľnou súčasťou tradičnej japonskej kultúry. Tichá oslava s pôvabom a krásou, je spájajúcou skúsenosťou všímavosti, rešpektu a sústredenia sa na prítomnosť.

 

Ako takýto rituál vyzerá ?

V prvom rade je potrebné povedať, že príprava čaju Matcha tradičným spôsobom sa nazýva Usucha. Čaj pripravený týmto tradičným spôsobom je známy hlavne kvôli svojej bohatej pene a jemnej krémovej chuti.

 

Čo budeme na takýto čajový rituál potrebovať ?

  • bambusovú naberačku (chashaku)
  • bambusovú metličku (chasen)
  • tradičnú misku na čaj matcha (chawan)
  • kvalitný čaj Matcha ceremoniálnej kvality
  • 0,5- 2 dl vody vychladenej na 70°C (musí prejsť varom)
  • jemné sitko (nie je to však nutnosť)

 

farebná

 

Samotná príprava

Do misky chawan vložíme 2 väčšie naberačky čaju Matcha. Ak chcete, aby bol čaj čo najjemnejší a bez akýchkoľvek hrudiek alebo nedokonalostí čaj môžete pred vložením do chawanu preosiať cez jemné sitko. Následne čaj v chawane zalejeme vodou, ktorá je vychladená na 70°C (nikdy nezalievajte čaj Matcha vodou, ktorá má viac ako 70°C, čaj takouto vodou spálite a tým znehodnotíte). Po zaliatí čaj vyšľaháme bambusovou metličkou do hustej peny. Pri šľahaní čaju Matcha sa za rýchleho miešania metličkou snažíme napísať písmeno M.

 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.