Ako vám môže pomôcť pestrec mariánsky? 10 výhod, ktoré sa oplatí poznať!

Pestrec mariánsky je bylina, ktorá pripomína bodliak. Zaujme už hneď na prvý pohľad svojimi fialovými kvetmi. Avšak, jej skutočný význam je ukrytý najmä v semenách. Tie obsahujú množstvo cenných látok, predovšetkým však silymarín. Vďaka nim prináša pestrec veľa pozitívnych účinkov na ľudské telo.

Pestrec mariánsky sa najčastejšie skloňuje v súvislosti s pečeňou. Silymarín totiž podporuje detox organizmua prispieva k efektívnejšej regenerácii pečene. Avšak, to nie je jediný dôvod, kvôli ktorému sa ho oplatí užívať. S detoxikáciou organizmu je totiž spojených hneď niekoľko ďalších pozitívnych účinkov.

pestrec-1

PESTREC ÚČINKY - TAKTO VÁM POMÔŽE

Z množstva pozitívnych účinkov pestreca sme vybrali 10 najzaujímavejších, ktoré stoja za pozornosť. Väčšina z nich vyplýva práve z jeho detoxikačných schopností.

 

Pestrec

1. Najlepší liek na pečeň?

Pestrec mariánsky je mnohými odborníkmi považovaný za najlepší prírodný liek na pečeň. Nielenže ju detoxikuje a vyživuje, ale naviac dokáže významne pomáhať pri liečbe rôznych ochorení – či už stukovatenej pečeni alebo cirhóze. Jeho účinky sú skutočne pozoruhodné, prvé zmeny k lepšiemu sa na pečeni začínajú ukazovať už po týždni od začiatku užívania. Pri pestrecovej kúre na detox a regeneráciu pečene, ktorá by mala trvať aspoň 3 mesiace sa dokážu vrátiť do normálu všetky zvýšené pečeňové enzýmy.

2. Detox tela

Tým, že pestrec detoxikuje pečeň, zároveň prispieva k celkovej detoxikácii organizmu. Urýchľuje vylučovanie a elimináciu rôznych toxínov, ťažkých kovov a iných nežiadúcich látok, ktoré sa vyskytujú v tele. Tým prispieva k celkovému zdraviu. Detoxikácia organizmu je často spájaná aj s nárastom energie a zlepšenia celkovej vitality.

vitalita

3. Prevencia mozgových chorôb

Keďže silymarín je silným antioxidantom, pomáha nielen v pečeni, ale aj v ďalších častiach tela. Napríklad, zabraňuje oxidačnému poškodzovaniu buniek mozgu, vďaka čomu slúži ako prevencia mnohých vážnych ochorení mozgu.

4. Podpora mineralizácie kostí

Niektoré štúdie naznačujú, že pestrec môže prispievať k mineralizácii kostí. Vďaka nej sa stávajú pevnejšími a odolnejšími. Dokáže tak potenciálne slúžiť ako prostriedok na boj s osteoporózou.

5. Krajšia a kvalitnejšia pleť

Efekt detoxikácie organizmu sa rýchlo prejaví aj na pokožke. Keďže v tele je oveľa menej toxínov a voľných radikálov, pleť sa stáva kvalitnejšou a vitálnejšou. Štúdie ukazujú, že pravidelné užívanie pestreca môže viesť k redukcii akné a rôznych ďalších kožných ochorení, či ekzémov.

pleť

6. Regulácia hladiny cukru v krvi

Podľa niektorých výskumov môže pestrec pomáhať regulovať hladinu cukru, čím je prospešný pre diabetikov. V tomto smere zohráva podstatnú úlohu práve silymarín, ktorý dokáže znižovať množstvo cukru v krvi.

7. Podpora imunity

Tým, že pestrec detoxikuje pečeň a očisťuje organizmus, zefektívňuje fungovanie imunitného systému. Ten nie je limitovaný rôznymi toxínmi, ktoré sa voľne pohybujú v tele a dokáže lepšie reagovať na ochorenia.

8. Podpora metabolizmu

Pestrec pomáha zlepšovať metabolizmus, a to najmä tým, že podporuje fungovanie pečene. Priaznivo vplýva na trávenie a vylučovanie, čím prispieva k efektívnejšiemu zužitkovaniu látok z potravy.

chudnutie

9. Rýchlejšie chudnutie

Ruka v ruke s podporou metabolizmu ide aj chudnutie. Vitálna pečeň sa dokáže rýchlejšie vysporiadať s tukmi, čím znižuje náchylnosť na priberanie a pomáha urýchliť zhadzovanie prebytočných kilogramov.

10. Podpora pri liečbe rakoviny

Niektoré štúdie naznačujú, že účinné látky z pestreca môžu urýchľovať liečbu rakoviny a zmierňovať vedľajšie účinky, ktoré s ňou súvisia.

rakovina

Pestrec mariánsky – účinky v kombinácii s púpavou a Reishi

Už aj samotný pestrec mariánsky sa vyznačuje výnimočnými účinkami, avšak keď je podporený ďalšími prírodnými výťažkami, dokáže mať ešte výraznejší efekt. Práve preto sme sa rozhodli vytvoriť produkt, ktorý okrem pestreca obsahuje aj Púpavu lekársku a Reishi. Púpava lekárska taktiež pomáha ozdravovať pečeň, detoxikovať organizmus a vylučovať škodlivé látky z tela. Reishi pôsobí povzbudzujúco. Taktiež podporuje detox a prispieva k ďalším pozitívnym účinkom. Produkt Pestrec + Reishi + Púpava je tak ideálnym riešením pre každého, kto chce účinne detoxikovať svoj organizmus, zlepšiť zdravie svojeje pečene a získať množstvo zdravotných benefitov naviac.

Ako prebieha detox pečene?

Pestrec_infografika-2

button