10 dôvodov, prečo užívať Reishi: Tieto pozitívne účinky stoja za pozornosť!

Rozmýšľate nad tým, ktorý čisto prírodný výživový doplnok by ste mali zaradiť do svojej kolekcie, aby ste čo najlepšie podporili vaše zdravie? Za pozornosť stojí práve huba Reishi, ktorej mnohí pripisujú doslova zázračné vlastnosti. Čím je taká výnimočná a bude vhodná aj pre vás?

O hube Reishi sme na európskom kontinente dlhé roky takmer vôbec nepočuli. Avšak, v Ázii ju domorodí obyvatelia používajú už viac ako 4000 rokov. Počas tejto dlhej doby prišli na to, že jej účinky sú skutočne pozoruhodné. V rámci prírodnej liečby ju využívajú pri rozličných zdravotných problémoch a pochvaľujú si jej pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Samozrejme, netrvalo dlho a hube Reishi sa začala venovať aj veda. A výskumníci prišli na nasledovné zistenia.

 

Reishi-zmenšené

Huba Reishi je bohatá na aminokyseliny

Pri chemických rozboroch Reishi v laboratóriách bolo zistené, že v sebe ukrýva veľké množstvo cenných aminokyselín. Tie sú mimoriadne dôležité pre správne fungovanie mnohých kľúčových procesov v ľudskom tele. Využívajú sa prakticky vo všetkých orgánoch a sústavách.

Reishi naviac obsahuje taktiež polysacharidy, peptidoglykány, fenoly a triterpenoidy. Opäť ide o zložky, ktoré sú podstatné pre správne fungovanie organizmu a telo ich potrebuje pri vyrovnávaní sa s rôznymi ochoreniami. Takýto základ účinných látok predurčuje Reishi k tomu, aby skutočne prinášala množstvo pozitívnych účinkov na ľudské telo.

reishi-2

Reishi účinky: 10 dôvodov, prečo užívať túto hubu

Keďže Reishi patrí medzi nie až tak známe výživové doplnky, aspoň v Európe a Amerike, stále prebiehajú mnohé štúdie, ktoré potvrdzujú a vyvracajú jej pozitívne účinky. V každom prípade, kvôli nasledovným 10 dôvodom sa hube Reishi rozhodne oplatí venovať pozornosť.

1. Reishi ako prevencia rakoviny

Mnohé výskumy sa zameriavali na to, či dokážu účinné látky z Reishi slúžiť ako prevencia voči rakovine a pomoc pri jej liečbe. A výsledky sú skutočne zaujímavé. Reishi dokázala pomôcť pri liečbe žien s rakovinou prsníka a taktiež vykázalo pozitívne účinky pri boji s rakovinou prostaty. Jednotlivé zložky prispievajú k eliminácii rakovinotvorných buniek, čím vedia urýchliť liečbu a slúžiť ako dobrá prevencia.

2. Antioxidačné účinky

Niektoré zdroje predpokladajú, že Reishi môže mať dobré antioxidačné vlastnosti. Niekoľko štúdií tieto účinky potvrdilo, avšak v tejto oblasti stále prebiehajú výskumy. Skúmaný bol hlavne prínos pri detoxikácií organizmu a vplyv na regeneráciu pečeňových buniek.

3. Znižovanie hladiny cholesterolu

Zvýšená hladina nezdravého cholesterolu v krvi má za následok upchávanie ciev, v dôsledku čoho dochádza k narúšaniu správnej funkcie srdcovo-cievneho systému. Reishi môže pomáhať regulovať balans medzi zdravým a nezdravým cholesterolom, čím prispieva k zdravému kardiovaskulárnemu systému.

cholesterol_2

4. PODPORA ZDRAVIA SRDCA

Tým, že Reishi dokáže regulovať hladinu cholesterolu v krvi, zároveň prispieva aj k zdravému fungovaniu srdca. To je menej namáhané a dokáže pracovať efektívnejšie.

5. Regulácia cukru v krvi

Viaceré štúdie majú dobré správy aj pre diabetikov. Ukazuje sa, že Reishi vie pozitívne vplývať na reguláciu hladiny cukru v krvi. Môže zabraňovať jej veľkým výkyvom, čím prispieva k zdravému priebehu procesov v ľudskom tele.

6. Pozitívny vplyv na imunitu

Zaujímavosťou je skutočnosť, že Reishi dokáže ovplyvňovať samotnú genetiku v bielych krvinkách, ktoré sú základom imunitného systému. Vďaka tomu prispieva k ich lepšej aktivite. Biele krvinky sa dokážu lepšie vysporiadať s rôznymi ochoreniami a telo je menej náchylné na rozličné zdravotné ťažkosti.

imunita_1
7. Zmiernenie únavy

Štúdia vykonávaná na 132 ľuďoch prišla na to, že dlhodobé užívanie Reishi môže viesť k zlepšeniu psychického stavu. Napríklad, už po niekoľkých týždňoch od užívania sa u respondentov zmiernili prejavy nevysvetliteľnej nadmernej únavy a zlepšila sa celková vitalita a hladina energie.

8. Zníženie depresie a nervozity

Výskumy dokonca ukázali, že užívanie Reishi dokáže ovplyvňovať aj psychické problémy, napríklad nervozitu a depresiu. Ich prejavy sa môžu stať menej výraznými, čím Reishi zvyšuje kvalitu života.

9. Čisto organický produkt

Keď užívate Reishi, do svojho organizmu prijímate čisto prírodné látky. Nezaťažujete tak svoju pečeň rôznymi chemikáliami, za čo sa vám vaše telo rozhodne poďakuje.

reishi

10. REISHI JE VHODNÉ PRE KAŽDÉHO

Huba Reishi prináša široké spektrum pozitívnych účinkov, ktoré ocení každý, kto chce to najlepšie pre svoje telo. Ide o bezpečný výživový doplnok, pri ktorom nehrozia žiadne významné negatívne vedľajšie účinky.

Reishi kapsule – najlepšia forma užívania?

Huby Reishi sa najčastejšie spracúvajú do podoby prášku, ktorý sa dá priamo užívať. V takom prípade sa však nevyhnete prácnemu dávkovaniu. Najvýhodnejším riešením sú preto Reishi kapsule, ktoré majú kompaktnú veľkosť a môžete ich užiť skutočne kedykoľvek. Svoju dennú dávku zdravia do vášho tela prijmete v priebehu niekoľkých sekúnd a následne si môžete naplno užívať život plný zdravia a radosti.

button