Od dňa 10.7.2024 máme do 27.7.2024 dovolenku. Všetky objednávky vytvorené v tomto termíne budú vyexpedované až po 27.7.2024. Ďakujeme za pochopenie. :)

Príprava Matcha čaju?

 

Usucha (tradičný spôsob prípravy)

Pri tomto spôsobe prípravy vyšľaháme čaj Matcha pomocou bambusovej metličky do bohatej peny v miske chawan. Do misky vložíme 2g čaju (zhruba 2 naberačky bambusovou naberačkou chashaku) a zalejeme vodou 1-2,5 dl o teplote 60-75 °C. Ak nevlastníte bambusovú metličku na vyšľahanie do hustej peny, môžete použiť aj penič na mlieko.

 

Príprava v shakeri

Túto prípravu uprednostňujú skôr športovci alebo ľudia, ktorí nemajú čas na klasickú prípravu. Do shakeru nasypeme 2g čaju Matcha a zalejeme ľubovoľným množstvom vody od 0,5-2,5 dl, podľa požadovanej sily nápoja a poriadne pretrepeme. Trepeme, dokým nemá Matcha požadovanú konzistenciu.

 

Matcha late

Do misky vložíme 2g čaju Matcha a zalejeme malým množstvom vody. Rozmiešame na hustú tekutinu pomocou bambusovej metličky alebo iného prostriedku. Po rozmiešaní zalejeme čaj Matcha zohriatym mliekom a vyšľaháme pomocou peniča na mlieko do hustej peny. Podľa chuti môžeme pridať med, javorový sirup alebo stéviu.

matcha-powder-2356769_1920_1 

Moderné receptúry

Pokiaľ si chcete chuť čaju Matcha niečím ozvláštniť, nebojte sa experimentovať. Výbornou alternatívou je pridať do vyšľahaného čaju mlieko a med na zjemnenie chuti. Ďalšou chutnou a osviežujúcou alternatívou, najmä cez leto, je vyšľahať čaj Matcha za studena a pridať do nej pomarančový, ananásový alebo iný džús a ľad, poprípade citrónovú šťavu.

roberto-nickson-g-587751-unsplash

Všetky potrebné informácie k príprave matcha čaju nájdete v našom blogovom článku Ako pripraviť matcha čaj tak aby vám chutil ?  Pre viac užitočných tipov a receptov ohľadom matcha čaju si stihanite náš E-BOOK, ktorý obsahuje viac ako 24 strán užitočných tipov, rád či spôsobov prípravy matcha čaju. 

Stiahnuť_ebook_3

//