Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Novinka 100% prírodný
Značka: Matchaday.sk
€4,90 €4,08 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Divoká mäta nana, inak označovaná ako marocká mäta, sa vyznačuje svojou extra výraznou chuťou a vôňou. Preto je výborná na prípravu čaju. Obsahuje však aj veľké množstvo zdraviu prospešných látok.

Lístky mäty nana obsahujú vlákninu, železo, zinok, mangán a vitamíny A, B či C. Nájdete v nich tiež cenné foláty, aminokyseliny a silné antioxidanty.

Vďaka vysokému obsahu cenných bio-aktívnych látok môže mäta pomáhať pri žalúdočných ťažkostiach, nevoľnosti, kŕčoch, ale aj príznakoch nádchy. Dokáže zlepšovať činnosť mozgu, eliminovať zápach z úst a známa je tiež svojimi výnimočnými antiseptickými účinkami.

Naša mäta pochádza od overených pestovateľov. Ide o 100 % prírodný produkt s vysokým obsahom prirodzených zdraviu prospešných látok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo si vybrať tento sypaný bylinný čaj?

Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Prémiové suroviny

Pri výrobe čaju používame výberové suroviny vysokej kvality.
Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

100% prírodný produkt 

Nepoužívame žiadne chemikálie ani arómy.
Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Silná aróma a chuť

Tento čas sa vyznačuje extra silnou arómou a chuťou.
Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Doypack obal

Čaj balíme do doypack obalov, ktoré zabraňujú degradácií svetlom a vlhkom.
Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Zdraviu prospešné látky

Zložky čaju obsahujú mnohé vitamíny, minerály a antioxidanty.
Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Kontrola kvalita

Pri výrobe našich čajov dbáme na maximálnu čerstvosť surovín.

Viac informácií o sypanom bylinnom čaji

Divoká mäta nana, inak označovaná ako marocká mäta, ktorá rastie v mnohých európskych krajinách, ale aj v Austrálii či Ázii, má o niečo menší vzrast ako mäta klasnatá alebo mäta pieporná. Obsahuje však rovnako veľa zdraviu prospešných látok a vyznačuje sa extra silnou arómou i chuťou. Vďaka tomu je perfektná na prípravu čaju, ale využívať sa dá aj na varenie.

Mäta prirodzene obsahuje viacero zdraviu prospešných látok. Tie sa nachádzajú hlavne v listoch, ktoré sú používané na prípravu čaju. Cenné zložky nie sú poškodené pri šetrnom sušení, takže aj sušená mäta si zachováva všetky svoje priaznivé účinky.

Súčasťou lístkov mäty je viacero minerálov – železo, zinok či mangán. Nájdete v nich tiež vitamíny C, A a B, foláty, aminokyseliny a vlákninu. Vďaka tomuto výnimočnému komplexu látok má mäta viacero vedecky potvrdených pozitívnych účinkov na ľudské telo.

Vďaka vysokému obsahu cenných bio-aktívnych látok môže mäta pomáhať pri žalúdočných ťažkostiach, nevoľnosti, kŕčoch, ale aj príznakoch nádchy. Dokáže zlepšovať činnosť mozgu, eliminovať zápach z úst a známa je tiež svojimi výnimočnými antiseptickými účinkami.

Naša mäta pochádza od overených pestovateľov. Ide o 100 % prírodný produkt s vysokým obsahom prirodzených zdraviu prospešných látok.

Marocká mäta (50g) - bylinný čaj

Pozitívne účinky na organizmus

Medzi najvýznamnejšie pozitívne účinky mäty, ktoré boli potvrdené vedeckými výskumami, patria najmä nasledovné.

Mäta prirodzene podporuje tvorbu žalúdočných kyselín a žlče, čím prispieva k harmonizovaniu tráviacich procesov. Pomáha pri bolestiach žalúdka, kŕčoch, nevoľnosti, ale aj viacerých črevných ťažkostiach. Napríklad, kolike a syndróme dráždivého čreva. Okrem toho podporuje chuť do jedla.

Odborníci sa zhodujú na tom, že konzumácia mäty je veľmi vhodná pre študentov či mentálne pracujúcich ľudí. Jej účinné látky totiž dokážu zlepšovať pamäť, zvyšovať ostražitosť a eliminovať prejavy vyčerpania či depresie.

Mäta má vynikajúce antiseptické účinky. Práve preto sa mätový čaj môže aplikovať aj vo forme obkladov na dezinfekciu poranených miest na koži.

Vôňa mäty dokáže účinne maskovať nepríjemný zápach z úst aj po dobu niekoľkých hodín. Naviac, zložky obsiahnuté v mätových listoch priamo zabíjajú škodlivé baktérie v ústnej dutine. Tým odstraňujú samotnú príčinu zápachu.

Mäta vie byť veľmi nápomocná aj pri nádche – prináša úľavu od jej typických nepríjemných príznakov. Dokáže totiž uvoľňovať upchatý nos a tým zlepšovať dýchanie.

V ranných štádiách tehotenstva môže mäta zmierniť nevoľnosť. Avšak, užívať by ste ju mali s mierou. Vo väčších množstvách totiž dokáže zmeniť krvný obraz a negatívne vplývať na obličky. Keďže mäta vie znižovať tvorbu materského mlieka, odporúčame sa jej vyhnúť pri dojčení.

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 50 gramov.
Zloženie: Mentha spicata 'Nana', list
Návod na použitie: Do kanvičky vložíme cca 5g čaju zalejeme 70-100 °C vodou (2,5-3 dl). Lúhujeme 5-7 minút.
Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
//