Rozdiel medzi variantami čaju Matcha Day Kasai a Matcha Day Jimen

antioxidant-bamboo-bamboo-whisk-1418360Rozdiel medzi variantami čaju Matcha Day Kasai a Matcha Day Jimen

Ako ste si mohli všimnúť v našom eshope ponúkame  dve varianty čaju Matcha a to variantu Kasai a Variantu Jimen. Čím sa tieto dve varianty líšia vám priblížime v nasledujúcom článku.

Kasai

Varianta Kasai znamená v preklade oheň a jedná sa o najvyššiu triedu nami predávaného čaju. Môžeme teda povedať, že je to perla našej ponuky čajov Matcha. Varianta Kasai je výnimočná tým, že sa vyrába výlučne z listov prvého zberu v danom roku. Jedná sa o najcennejšie čajovníkové listy vôbec. Je tomu tak práve preto, že mladé listy obsahujú najviac živín, majú vždy perfektnú kvalitu a taktiež sú chuťovo najlepšie. Tieto listy sú vždy zberané ručne a po zbere triedené, aby sa k procesu parenia dostali len tie najlepšie listy. Práve týmto procesom sa zabezpečuje najvyššia kvalita výsledného čaju Matcha. Takýto čaj sa používa prevažne pri čajových rituáloch, avšak často je vyhľadávaný aj bežnými konzumentami kvôli jeho perfektnej čistej chuti, penivosti a množstvu živín. Môžeme teda povedať, že čaj Matcha Day Kasai je varianta určená pre ľudí, ktorí si potrpia na najvyššiu kvalitu. Netreba však zabúdať, že kvalita niečo stojí, čo sa odráža aj na výslednej cene produktu.

 kasai-vs-jimen-na-web

Jimen

Varianta Jimen znamená v preklade zem a jedná sa taktiež o ceremoniálnu kvalitu - triedu, čaju Matcha. Matcha Day Jimen už síce nie je vyrábaná výlučne z listov prvého zberu, avšak stále sa jedná o vysokokvalitný prémiový čaj. V žiadnom prípade si nemôžme myslieť, že sa jedná o podradnú, alebo zlú kvalitu čaju v porovnaní s čajom Matcha Day Kasai. Matcha Day Jimen stále niekoľko násobne prevyšuje veľké percento komerčne predávaných čajov Matcha na slovenskom trhu. Pri výrobe Matcha Day Jimen sú taktiež použité iba listy najvyššej kvality, ktoré sú ručne zbierané a triedené. To zaručuje čaju Jimen perfektnú vyváženú chuť, dobrú penivosť a vysoký podiel zdraviu prospešných látok.

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.