Matcha latte: Chutný nápoj plný energie!

Matcha je prášok zelenej farby, ktorý sa získava z najkvalitnejších lístkov zeleného čaju pochádzajúcich od overených japonských pestovateľov. Existuje viacero spôsobov, ako ho zužitkovať. Jedným z najobľúbenejších je práve príprava matcha latte.

Matcha latte môže byť skvelou náhradou klasickej kávy. Totižto, obsahuje kofeín, ktorý nabudí mozog a dodá organizmu energiu. Jeho súčasťou je tiež L-theanín. Ten zlepšuje koncentráciu, pamäť, no zároveň zmierňuje nervozitu. Nehovoriac o tom, že v ňom nájdete aj množstvo antioxidantov a iných cenných zložiek. Jeho pravidelné pitie podporuje imunitu a slúži ako prevencia mnohých vážnych ochorení.

Čo budete potrebovať na prípravu matcha latte?

Lahodné latte matcha si viete ľahko pripraviť v domácich podmienkach. Potrebovať budete niekoľko základných surovín:


Pokiaľ ste milovníkom sladkých nápojov, do matcha latte môžete pridať aj klasický kryštálový či škoricový cukor, prípadne iné sladidlo podľa vašej chuti.

Matcha latte recept

 1. Do väčšej šálky nasypte 1 čajovú lyžičku matcha prášku a pridajte teplú vodu. Jej teplota by mala byť ideálne okolo 60 – 75 °C. Dávajte si pozor, aby nebola horúcejšia. V takom prípade môže zničiť mnohé cenné látky z matcha prášku. Na dokonalé premiešanie použite bambusovú metličku. Miešajte, kým nevznikne homogénna zmes bez hrudiek.

 2. Prilejte zohriate mlieko a celú zmes poriadne vyšľahajte pomocou metličky, kým na jej povrchu nevznikne jemná pena.

 3. Na záver môžete pridať sladidlo alebo ozdobu.


  Tip na záver:

  Ak si chcete prípravu matcha latte o niečo uľahčiť, namiesto bambusovej metličky môžete použiť penič na mlieko. Vďaka nemu dosiahnete dokonalú konzistenciu skutočne jednoducho. Matcha prášok stačí vložiť do peniča na mlieko a zaliať zohriatym mliekom o všetko ostatné sa postará penič.

  Matcha latte

 
Ľadové Matcha latte

Cez leto, kedy sa potrebujete schladiť môžete vyskúšať ľadové Matcha latte, ktoré vynikajúcu chutí a zároveň vás osvieži. Postup prípravy je prakticky úplne identický ako pri klasickom Matcha latte s tou výnimkou, že použijete studené mlieko (najlepšie vychladené z chladničky) a do pohára pridáte pár kociek ľadu.

 1. Do väčšej šálky nasypte 1 čajovú lyžičku matcha prášku a pridajte studenú vodu. Na dokonalé premiešanie použite bambusovú metličku. Miešajte, kým nevznikne homogénna zmes bez hrudiek.

 2. Prilejte studené mlieko a celú zmes poriadne vyšľahajte pomocou metličky, kým na jej povrchu nevznikne jemná pena.

 3. Do pohára vložte pár kociek ľadu a tie zalejte vyšľahanou zmesou matcha čaju a mlieka.

 4. Na záver môžete pridať sladidlo alebo ozdobu.


Tip:
Aj pri tomto spôsobe prípravy môžte bambusovú metličku nahradiť peničom na mlieko, nezabudnite však, že mlieko musí byť studené.

Latte Matcha

button