6 spôsobov ako zaradiť čaj Matcha do svojho jedálnička  

 

Ak ste nikdy predtým nemali skúsenosti s  čajom Matcha, skúste týchto šesť spôsobov, kedy môžete tento japonský zázrak použiť aj vo vašej strave. 

Urobte si čaj

Vyskúšajte naštartovať nielen váš deň ale aj metabolizmus s čajom Matcha. Jednoducho skombinujte dve čajové lyžičky (ideálne je použiť bambusovú naberačku na Matchu), zalejte 70 stupňovou vodou a pomocou bambusovej metličky vyšľahajte do hustej peny.

 

Využite čaj pri pečení

Pretože Matcha čaj môže byť naozaj veľmi ľahko začlenený aj do pečenia ako napríklad do receptu na muffiny alebo obľúbené cookies, nahraďte malé množstvo múky týmto zeleným práškom. Vaše raňajky ako palacinky alebo vafle sfarbí na zeleno, čo môže byť zábavné aj pre vaše deti.

 

Prášok zamiešajte do vašej ovsenej kaše

Jedným z najjednoduchších spôsobov ako pridať Matchu do vášho jedálnička je jednoducho ho rozmiešať v ovsenej kaši. Chutné a zdravé raňajky, ktoré vás nakopnú energiou!

 

Posilnite svoje smoothie

Dajte zelenej šancu aj v smoothie. Pridajte dve naberačky zeleného čaju Matcha a dajte zelenú vášmu raňajkovému smoothie.

 

Urobte si domáce Matcha latté

Pridajte dve naberačky čaju Matcha, naplňte asi štvrtinu šálky horúcou vodou (ideálne 70 stupňovou) a dolejte našľahaným mliekom (vyskúšajte kokosové mlieko, ktoré dodá vášmu latté oveľa lepšiu chuť)!

 

Pridajte prášok do popcornu

Ak hľadáte zábavnú a zdravú alternatívu na filmový večer, posypte popcorn práškom Matcha. Okrem zaujímavej chuti prekvapí hlavne farba. Urobte z obyčajného jedla neobyčajné!

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.