Pestrec mariánsky drvený - set 5+1 zadarmo (6 x 250g)

 
Výhodné balenie 100% prírodný Zväčšiť
  • 1 z 2
 

✅ Najlepší prírodný liek na pečeň

✅ Detoxikuje, chráni a obnovuje pečeň

✅ Podporuje funkciu pečene a žlčníka

✅ Obsahuje sylimarín

✅ Pomáha pri chronických chorobách pečene

✅ Posilňuje imunitu a znižuje cholesterol

✅ Pomáha pri stukovatení pečene (steatóza)

✅ Zlepšuje trávenie a čistí črevá

✅ Balenie na cca 90 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

Dostupnosť Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do
26.4.2024
Bežná cena €57
Ušetríte €12,10 (–21 %)
€44,90    
Značka MatchaDay
Kategória Pestrec mariánsky
Záruka 2 roky
Prémiová kvalita
Prémiová kvalita
Čisto prírodné produkty z overených zdrojov
99% spokojných zákazníkov
99% spokojných zákazníkov
Viac ako 420 zákazníkov nám dalo 5* recenziu
Doprava zdarma
Doprava nad 50 € zdarma
Objednávky do 13:00 odosielame v daný deň
Prozákaznícky servis
Prozákaznícky servis
Vaša spokojnosť je u nás na prvom mieste
 

Na prvý pohľad pripomína obyčajný bodliak, v skutočnosti však ide o výnimočnú rastlinu s významným pozitívnym vplyvom na ľudské zdravie. Pestrec mariánsky sa v ľudovom liečiteľstve používa už viac ako 2000 rokov, pričom jeho drvený plod je aj dnešnými odborníkmi považovaný za najlepší liek na pečeň.

Pestrec mariánsky je výnimočný tým, že jeho plody a semená obsahujú silný antioxidant silymarín. Ten slúži na účinný detox pečene, ale aj celého organizmu. V pestreci naviac nájdete aj značné percentuálne zastúpenie bielkovín, aminokyselín či vitamínu E a C.

Drvený pestrec mariánsky sa môže priamo konzumovať, stačí ho zjesť a zapiť vodou. Poslúži na účinný detox pečene, chráni bunky pred oxidačným stresom a rakovinou, pomáha eliminovať nezdravý cholesterol v krvi a prispieva k regulácii cukru. Naviac podporuje celý tráviaci systém a ozdravuje črevá, keďže slúži ako prírodný peeling ich stien. V neposlednom rade, napomáha k udržaniu vitálnej pokožky a spomaľuje starnutie.

Spoznajte pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky je rastlina, ktorá na prvý pohľad pripomína bodliak. Prirodzene rastie v Stredomorí, pričom v ľudovom liečiteľstve sa využíva už viac ako 2000 rokov. Najcennejšou časťou pestreca je plod, ktorý obsahuje semená. V tejto časti rastliny sa prirodzene ukladá najväčšie množstvo zdraviu prospešných látok.

Plod pestreca sa v správnom čase po dozretí zbiera a drví. Náš drvený pestrec pochádza od overených pestovateľov, ktorí majú dlhoročnú históriu. Rastliny sa pestujú v prísne kontrolovaných podmienkach, nie sú kontaminované žiadnymi chemickými hnojivami, postrekmi či genetickými modifikátormi. Výsledná drvina je tak 100 % prírodná, bez akýchkoľvek pridaných látok.

Pestrec_infografika_benefity

Bohaté zastúpenie cenných zložiek

Semená pestreca obsahujú najvyššiu koncentráciu silymarínu, ktorý je považovaný za jeden z najsilnejších antioxidantov. V plode naviac nájdete viaceré ďalšie cenné antioxidanty, aminokyseliny, ale dokonca aj vitamíny – predovšetkým C a A. Pestrec je taktiež výnimočný tým, že až 27 % zloženia plodu tvoria bielkoviny. Vďaka tomu poslúži ako výborný nutričný doplnok pre športovcov a ľudí, ktorí nedokážu dostatočné množstvo bielkovín prijímať z bežnej stravy.

OBSAH ÚČINÝCH LÁTOK
Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky a detox pečene

Pestrec je známy po celom svete najmä vďaka tomu, že dokáže účinne detoxikovať pečeň. Dokonca, jeho účinky sú tak významné, že je mnohými odborníkmi považovaný za najlepší liek na pečeň. Väčšina liečiv používaných pri problémoch s týmto dôležitým orgánom obsahuje práve výťažky z pestreca.

Cenné látky, predovšetkým, silymarín, prispievajú k odstraňovaniu ťažkých kovov a iných toxínov z pečene. Zároveň urýchľujú prirodzenú regeneráciu buniek a vyživujú ich, aby dokázali pracovať efektívne. Vďaka tomu si dokáže telo ľahšie poradiť s rôznymi škodlivými látkami. Vyživená pečeň je chránená pred závažnými ochoreniami, ako napríklad stukovatením alebo cirhózou.

Nielen detox tela

Vďaka bohatému zastúpeniu cenných látok pestrec mariánsky poslúži nielen na detox organizmu, ale má aj viacero ďalších pozitívnych účinkov. Je dobrou prevenciou rakoviny, dokáže spomaľovať starnutie, zlepšovať kvalitu pokožky a pomáhať pri liečbe kožných ochorení či cukrovky. Naviac prispieva k eliminácii cholesterolu v krvi, čím podporuje zdravie kardiovaskulárneho systému.

Drvený pestrec mariánsky zabezpečuje peeling čriev, čím pomáha odstraňovať nežiadúce látky a zlepšuje ich fungovanie. Prispieva tak k efektívnemu zužitkovaniu živín z potravy. Vďaka vysokému obsahu bielkovín dokáže zasýtiť telo a urýchliť regeneráciu po tréningu.

Drvený pestrec verzus tablety

Výhodou tabletovej formy pestreca je jednoduché užívanie. Nepotrebujete lyžičku a nemusíte si odmeriavať požadovanú dávku. Benefitom drveného pestreca je však skutočnosť, že ide o čisto prírodný produkt, bez akýchkoľvek špeciálnych úprav a pridaných látok. V plode sa nachádza najviac účinných látok, preto má najväčší potenciál prinášať pozitívne účinky na telo. Drvený pestrec môžete priamo skonzumovať a zapiť vodou, prípadne ho viete pridávať do jedál.

AKO PREBIEHA OČISTA PEČENE S PESTRECOM MARIÁNSKYM?

1 Očista čriev

Po užití pestreca sa začne pestrec rozkladať v žalúdku, na základe čoho telo spustí tvorbu tráviacich enzýmov a žlče. Účinné látky sa začínajú vstrebávať do krvi a rozložený pestrec postupuje ďalej črevným traktom. Prvý bod očisty začína práve v črevách, ktoré pestrec čistí a regeneruje. Dalo by sa povedať, že vykonáva akúsi očistu - „peeling“ črevných stien. Počas prvého týždňa je úplne bežné, že stolica výraznejšie zapácha, nakoľko sa črevá začínajú čistiť.

2 Lepšie trávenie

Pestrec dokáže zhruba už po prvom týždni (7-10 dní) spravidelniť vylučovanie a taktiež zlepšiť trávenie. Pravidelné vylučovanie je veľmi dôležité z hľadiska hnilobných procesov, ktoré poškodzujú črevá. Okrem čistenia čriev od nánosov potravy, či zníženia plynatosti sa začína očistenou črevnou stenou vstrebávať väčšie množstvo živín. V tomto čase už začína na pestrec reagovať aj pečeň, ktorá sa začína zbavovať prebytočného tuku.

3 Detox organizmu

Zhruba po troch týždňoch užívania je už očista organizmu v plnom prúde. Lepšie trávenie spolu s vyživovanou pečeňou zbavujú telo nahromadených zdraviu škodlivých látok a prečisťujú krv. V tomto bode začína väčšina ľudí pociťovať prvé, výraznejšie pozitívne efekty ako viac energie, ústup migrén, zlepšenie alergií či zápalových ochorení.

4 PečEŇOVÉ TESTY

Po zhruba piatich týždňoch pravidelného užívania pestreca sú jeho účinky badateľné na krvných a pečeňových testoch. Po piatich týždňoch užívania vedia hodnoty cholesterolu či pečeňových enzýmov klesnúť o 30-50%. Pečeň sa ďalej zbavuje tuku, obnova pečeňových buniek funguje na plné obrátky a zlepšuje sa celý krvný obraz.

5 Zlepšenie zdravia

Pokiaľ budete v detoxikačnej kúre pokračovať ďalej, zhruba po dvoch mesiacoch sa budete cítiť výrazne lepšie. Zdravší tráviaci a črevný trakt zabezpečujú lepšiu vstrebateľnosť živín čím dodávajú telu viac energie a vy sa budete cítiť vitálnejší. Stále prebieha regenerácia pečeňových buniek, pečeňovej membrány a jej detoxikácia. Pečeň zo seba odbúrava prebytočný tuk, zlepšujú sa hladiny cholesterolu, pečeňových enzýmov a normalizuje sa krvný cukor.

6 Zdravá pečeň

Tri mesiace pravidelného užívania pestrecu mariánskeho vás privedú k zdravej pečeni a vaše krvné a pečeňové testy budú v norme. V tomto čase by už mala aj pečeň zmenšiť svoj objem, mali by ste mať výrazne menšie percento vnútorného (viscelárneho tuku), v črevách nebudú prebiehať hnilobné procesy, nebude vás nadúvať a bude vám lepšie tráviť. Keďže pestrec pomáha zrýchľovať metabolizmus a odbúravať tuky, častým javom je aj redukcia tuku hlavne v oblasti brucha.DOPRAJTE SI ČAS

Uvádzané trvanie je len orientačné, nakoľko vychádza zo zvyčajného procesu detoxikácie. Všetko závisí od stupňa poškodenia pečene a výšky krvných a pečeňových hodnôt. Pri vážnych poškodeniach pečene môže jej regenerácia trvať výrazne dlhšie.


Pri pravidelnom dlhodobom užívaní pestreca sa aj veľmi poškodená pečeň s rôznymi ochoreniami dokáže zregenerovať tak, že funguje prakticky ako zamlada. Práve preto je pestrec tak uznávaný lekármi a svetovými odborníkmi. Po minimálne 3 mesačnej kúre sa vrátia do normálu taktiež hladiny pečeňových enzýmov, čo je jeden z najdôležitejších ukazovateľov zdravia pečene.

Viac o pozitívnych účinkoch pestreca na ľudský oranizmus sa dočítate v blogovom článku Ako vám môže pomôcť Pestrec mariánsky ? 10 výhod, ktoré sa oplatí poznať.

 

Pestrec mariánsky drvený plod - výživový doplnok

Obsah balenia: 100% plod pestrecu mariánskeho (Silybum marianum) drvený 250g.

Odporúčané dávkovanie: 1 čajová lyžička (4 g) 4x denne. Drvený plod pestrecu mariánskeho je možné primiešať aj do pokrmov.

Upozornenie: Pestrec mariánsky neodporúčame užívať deťom do 3 rokov, tehotným a kojacim ženám, rovnako ani ľuďom so závažnými ochoreniami srdca a s vysokým krvným tlakom. V prípade alergií (najmä na orechy, sóju, semená a pod.) sa o užívaní poraďte so svojim lekárom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C.

Skladovanie: Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C. Keďže pestrec pomerne rýchlo oxiduje uchovávajte ho v znovuuzatváreteľnom obale v ktorom vám bol produkt doručený alebo v inej nádobe bez priameho prístupu vzduchu.

Pridať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Ľ Avatar autora | 2.12.2023
Super rýchle dodanie výrobky ešte nevyskúšané objednala dom prvý krát