Prémiová kvalita
Prémiová kvalita
Čisto prírodné produkty z overených zdrojov
99% spokojných zákazníkov
99% spokojných zákazníkov
Viac ako 420 zákazníkov nám dalo 5* recenziu
Doprava zdarma
Doprava nad 50 € zdarma
Objednávky do 13:00 odosielame v daný deň
Prozákaznícky servis
Prozákaznícky servis
Vaša spokojnosť je u nás na prvom mieste

Prémiový čaj Matcha v BIO kvalite│MATCHADAY.SK

Čo je to vlastne Matcha ?

Matcha je vysokokvalitný zelený čaj smaragdovej farby rozomletý na jemný prášok. Tento čaj patrí medzi najcennejšie japonské zelené čaje a to predovšetkým vďaka množstvu zdraviu prospešných látok, ktoré sa v ňom ukrývajú. Matcha čaj je plný antioxidantov, vlákniny vitamínov a minerálov. Matcha je dnes veľmi obľúbený pre svoju schopnosť zlepšovať imunitu, detoxikovať organizmus, zrýchliť metabolizmus a nabiť telo dlhotrvajúcou energiou. Aby sa stala Matcha Matchou štyri týždne pred zberom sa čajovníky zatienia špeciálnou tieniacou technikou, ktorá zatieni až 90% slnečného žiarenia. Na to reagujú čajovníky zvýšenou tvorbou chlorofylu, ktorý dáva čaju jeho krásne sýto zelenú smaragdovú farbu. Práve vďaka tomuto zatieneniu v čaji vzniká omnoho vyššie percento aminokyselín a zdraviu prospešných látok, ktoré robia z čaju Matcha jeden z najzdravších nápojov sveta.  

banner_na_IG_retina

Prečo nakupovať u nás ?

U nás si môžte byť istí, že kupujete pravý japonský čaj matcha a nie nejakú lacnú napodobbneninu. Všetky naše čaje su vyberané s dôrazom na najvyššiu možnú kvalitu. To znamená, že všetky naše čaje sú 100% organické, majú BIO certifikáciu a sú produktom ekologického poľnohospodárstva, čiže sú pestované výlučne bez pesticídov a chemických hnojív. Poďte sa spolu s nami presvedčiť o kvalite našich produktov a pripojte sa k viac ako tisícke spokojných zákazníkov. 

matcha-predaje-väčšie

Matcha, jej zber a spracovanie

Čajové lístky použité na výrobu čaju Matcha sú zbierané výhradne ručne a ihneď po zbere sú odvezené do továrne na spracovanie. Tu čajové lístky prechádzajú procesom parenia, ktoré zabráni fermentácií čaju čím si Matcha čaj udrží všetky živiny. Takto spracovaný čaj sa nazýva „Aracha“ čiže surový čaj. Po naparení lístkov prechádza zelený čaj procesom triedenia, v tejto fáze čajoví špecialisti triedia lístky podľa kvality, chuti a farby do tried z, ktorých bude následne vyrábaná Matcha.  Medzi najcennejšie čajové lístky patria nepochybne listy z prvého zberu daného roka. Práve z takýchto listov je vyrábaný náš čaj Matcha Day Kasai. Po roztriedení lístkov je čaj zbavený všetkých nežiadúcich častí ako sú stonky, vetvičky atď. aby sa k procesu mletia dostala len čistá dužina z čajových lístkov.

ikonky_web_1

Bez laktózy - Tento produkt neobsahuje laktózu.
Vegetariánsky - Tento produkt je 100% vegetariánsky a obsahuje len čisto rastinné zložky.
Vegánsky - Tento produkt je 100% vegánsky a neobsahuje žiadne živočíšne zložky ani pomocné látky.
Neobsahuje lepok - Tento produkt neobshauje žiadny lepok.

 

Mletie čaju na kamenných mlynoch  

Finálnou fázou výroby čaju Matcha je zomletie „Tenchi“ (roztriedených čajových lístkov zbavených všetkých nežiadúcich častí) na jemný prášok. Toto mletie sa odohráva v 100% hygienických podmienkach výlučne na kamenných mlynoch. Ako sami vidíte proces výroby Matche je naozaj zdĺhavý a náročný, ale práve vďaka tomuto rokmi overenému procesu spracovania môžete zažiť aj dnes  chuť pravej Matche na vlastnej koži.

na-úvodnú-stránku-2-zmenšená 

Ako spoznať kvalitnú Matchu ?

Keďže mnoho z vás nám písalo či predávame naozaj pravý Matcha čaj v tejto časti sa budeme venovať základným kritériám rozpoznania kvalitného a pravého Matcha čaju. Na základe týchto kritérií si budete môcť sami overiť kvalitu nášho čaju. Nedá mi však nespomenúť, že predávame  naozaj pravý čaj Matcha a dokonca si dovolíme tvrdiť, že v danom cenovom segmente sa jedná o jeden z najkvalitnejších čajov Matcha v EU. 

Farba

Prvým a najdôležitejším kritériom pri rozpoznaní kvalitného čaju Matcha je jeho farba. Farba kvalitného Matcha čaju je žiarivo zelená. Táto farba sa môže jemne líšiť v odtieňoch podľa kvality čaju a však nikdy nie je hnedá ani žltá. Tieto farby signalizujú podradnú kvalitu čaju a určite ju nedoporučujeme  konzumovať.

porovanie-vzoriek

Chuť

Pravá a kvalitná Matcha má prírodnú, rastlinnú, plnú krémovú chuť so sladkým nádychom. Pri chuti platí pravidlo, že nižšie kvality sú spravidla horkejšej chuti, avšak nikdy nechutia trpko, alebo nenesú so sebou nejakú nepríjemnú pachuť ako zemina atď. Ak pociťujete pri pití Matcha čaju nepríjemnú chuť opäť sa jedná o nepravý a nekvalitný čaj Matcha.

Vôňa

Ďalším dôležitým indikátorom kvalitného čaju Matcha je jeho vôňa. Kvalitný čaj Matcha má príjemnú rastlinnú vôňu so sladkým nádychom. Ak po otvorení čaju cítite ostrú nepríjemnú vôňu určite sa nejedná o kvalitný čaj.

Penenie

Kvalitný čaj Matcha je typický svojou bohatou a hustou krémovou penou. Ak po vyšľahaní, alebo inom spôsobe prípravy čaj nepení nemožno hovoriť o kvalitnej Matchi.

Krajina pôvodu

Krajina pôvodu sa klasicky neuvádza ako kritérium kvality, avšak pre lepšiu orientáciu v čajovej problematike sme zaradili aj toto kritérium. Čaj Matcha pochádza z Japonska, preto si pozorne prečítajte etiketu a kupujte len čaj, ktorý z Japonska naozaj aj pochádza. Nepravý čaj Matcha vo veľkom produkuje práve Čína a pokiaľ bude čaj pochádzať z Číny je veľká pravdepodobnosť, že sa bude jednať o nepravý čaj podradnej kvality.

Cena

Ako posledné kritérium kvality uvádzame cenu. Keďže pravý Matcha čaj je naozaj náročný na výrobu a tento výrobný proces sa označuje za jeden z najťažších v celom čajovom priemysle zodpovedá mu aj cena výsledného produktu. Práve z toho dôvodu je Matcha čaj najfalšovanejší čaj súčasnosti a aj na slovenskom a českom trhu na nachádza mnoho nekvalitných napodobenín, ktoré lákajú atraktívnou cenou. Nenechajte sa však oklamať cena kvalitného čaju Matcha sa pohybuje v desiatkach eur a naozaj nie je možné za žiadnych okolností kúpiť pravý čaj Matcha za podozrivo nízku cenu.

 Kasai_titulna_web

Delenie Matche do tried podľa kvality - Ceremoniálna kvalita

Pri čaji Matcha rozlišujeme niekoľko stupňov jeho kvality. Jedná sa o ceremoniálnu (najvyššiu kvalitu), prémiovú kvalitu a kulinársku kvalitu. Ceremoniálna kvalita je najvyššia možná dostupná kvalita čaj Matcha. Pri tejto kvalite budete mať istotu, že ste určite zakúpili pravý a kvalitný čaj Matcha. Prémiová kvalita je o niečo horšia kvalita ako kvalita ceremoniálna avšak stále je vhodná na každodennú konzumáciu aj, keď je v nej nižší obsah zdraviu prospešných látok. Kulinárska kvalita je kvalita, ktorá sa používa pri varení, pečení, výrobe zmrzliny atď. Táto kvalita nie je vhodná na každodennú konzumáciu respektíve nemá, taký vysoký podiel zdraviu prospešných látok ako predchádzajúce kvality však vašim pokrmom dodá skvelú chuť, farbu a vôňu. Na našom eshope predávame výlučne ceremoniálnu kvalitu. 

Najpredávanejšie produkty