Od dňa 10.7.2024 máme do 27.7.2024 dovolenku. Všetky objednávky vytvorené v tomto termíne budú vyexpedované až po 27.7.2024. Ďakujeme za pochopenie. :)

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

100% prírodný
Značka: Matchaday.sk
€24,90 €20,75 bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia
  • Jeden z najsilnejších kurkuma extraktov na trhu (až 95% kurkuminoidov)
  • Obohatený o piperín pre ešte väčšiu vstrebateľnosť
  • Silný protizápalový efekt
  • Podporuje trávenie a posilňuje imunitu
  • Podporuje zdravie kĺbov a celého pohybového aparátu
  • Zlepšuje kognitívne funkcie a zdravie mozgu
  • Podporuje kardiovaskulárny systém
  • Niekoľkonásobne vyššia účinnosť ako kurkuma korenie
  • 100% vegánsky, bez laktózy a lepku
  • Balenie na cca 30-60 dní

 

Viac informácií o produkte 

 

5rem; font-weight: 600; font-size: 11pt; color: #2d3748;"> 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo užívať práve tento výživový doplnok?

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Jeden z najsilnejších kurkuma extraktov na trhu (až 95% kurkuminoidov)

Pre čo najvyššiu účinnosť používame silný kurkuma extrakt (95% kurkuminoidov) obohatený o piperín (extrakt z čierneho korenia), ktorý zvyšuje vstrebalenosť kurkumínu až o 2000%.
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Silný protizápalový efekt

Kurkumín pomáha zmierňovať zápal v organizme a zabraňuje jeho šíreniu. vyvolané zápalovými faktormi. Vďaka tomu pomáha znižovať riziko chronických zápalov.
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Podporuje trávenie a posilňuje imunitu  

Podporuje tvorbu žlče a môže pomáhať pri liečbe rôznych ťažkostí so žalúdkom. Naviac, pozitívne vplýva na črevnú mikroflóru. Kurkumín taktiež posilňuje prirodzenú obrannyschopnosť organizmu.
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Podporuje zdravie kĺbov a pohybového aparátu

Účinné látky z kurkumy dokážu pomáhať pri reumatoidnej artritíde. Môžu zmierňovať bolesti kĺbov, zmenšovať opuchy a podporovať pohyblivosť.
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Podporuje kardiovaskulárny systém

Kurkuma dokáže zmierňovať hladinu zlého LDL cholesterolu a prispieva k zníženiu zrážanlivosti krvi. Pomáha tak zabrániť vzniku nebezpečných krvných zrazenín. Priaznivo vplýva na celkové fungovanie celého kardiovaskulárneho systému a srdca.
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

100% vegánsky, bez laktózy a lepku

Vhodný pre vegánov, bez laktózy, lepku či iných chemických prímesí a farbív. Čisto prírodný produkt na rastlinnej báze.

Ako sa vám oplatí užívať tento doplnok?

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Balenie obsahuje

60 kapsúl
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Aká je odporúčaná dávka?

1-2 kapsule za   deň
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Na koľko dní vydrží 1 balenie?

30-60 dní
Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Cena za dávku / deň

0,41 EUR

Viac informácií o výživovom doplnku

Na výrobu nášho produktu používame silný kurkuma extrakt, ktorý obsahuje až 95% kurkuminoidov čo z neho robí jeden z najsilnejších extraktov na trhu. Naše kapsule navyše obohacujeme o extrakt z čierneho korenia, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť kurkumínu až o 2000%.

Medzi najznámejšie kurkuma účinky patrí posilnenie obranyschopnosti organizmu, zlepšenie myslenia a pamäti, podpora trávenia, zmiernenie nadúvania a protizápalový efekt. Kurkumín podporuje kardiovaskulárny systém a pomáha chrániť srdce pred rôznymi ochoreniami. Dokonca, dokáže zmierňovať aktivitu metastáz pri nádorových ochoreniach.

Kurkuma je naviac známy protizápalový liek. Môže pomáhať aj pri bolestiach kĺbov a kvasinkových infekciách. Spomaľuje starnutie pokožky a vznik vrások, keďže zabraňuje nadmernému úbytku kolagénu v organizme.

Kurkuma ako liek tak dokáže znížiť riziko rôznych vážnych ochorení a pomôže pri ich liečbe. Naše tablety obsahujú účinnú kombináciu kurkumín – piperín, vďaka čomu majú neporovnateľne lepšiu účinnosť ako klasické kurkuma korenie, ktoré sa pridáva do jedál.

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Bohaté zastúpenie účinných látok

Na výrobu našich kurkuma tabliet používame certifikovaný kurmuma extrakt štandardizovaný až na 95% kurkuminoidov čo z neho robí jeden z najslinejších kurkuma extraktov na trhu. Tablety sú navyše obohatené o extrakt z čierneho korenia (piperín), ktorý zvyšuje vstrebateľnosť kurkumínu až o 2000%. Vďaka tejto kombinácií majú naše tablety neporovnateľne lepšiu účinnosť ako klasické kurkuma korenie, ktoré sa pridáva do jedál.

Kurkuma extrakt + Piperín: účinky, ktoré stoja za pozornosť

Hlavnou účinnou látkou v kurkume je kurkumín, ktorý priaznivo vplýva na znižovanie zápalov v organizme, zlepšuje trávenie, napomáha normálnemu stavu kostí a kĺbov, podporuje zdravie kardiovaskulárneho systému, posilňuje imunitu či zlepšuje celkové  zdravie  mozgu a kognitívne funkcie.

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Doplňujúce informácie

Obsah balenia: 60 kapsúl (vegánska kapsula).
Zloženie (v 1 kapsule): Kurkuma (Curcuma longa, extrakt štandardizovaný na 95% kurkuminoidov - 300 mg), Piperín (extrakt z čierneho korenia - 5 mg), HPMC (vegánske kapsule).
Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsuly denne, zapite dostatočným množstvom vody.
Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.
Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste mimo dosahu priammeho slnečného žiarenia. 

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Obsah účinných látok

Výživové hodnoty
1 kapsula
 Kurkuma (Curcuma longa, extrakt štandardizovaný na 95% kurkuminoidov)
300 mg

Pre koho je výživový doplnok vhodný

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Športovci a aktívni ľudia

Moringa je vhodná pre všetkých aktívne žijúcich ľudí, keďže sa vďaka vysokému podielu vitamínov, minerálov a antioxidantov označuje ako najkomplexnejší prírodný multivitamín na svete. Moringa ako jediná zo všetkých rastlín obsahuje pokope všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, 46 antioxidantov a 36 protizápalových látok čo z nej robí skvelý prostriedok na podporu športového výkonu a následnú regeneráciu. Za zmineku určite stojí aj vysoký podiel preteínov, železa a vitamínov A, E a C, ktoré proznivo podporujú imunitnýsystém.

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Seniori

Konzumácia moringy je odporúčaná starším ľuďom hlavne kvôli množstvu živín, antioxidantov, vitamínov a minerálov, ktoré priaznivo ovplyvňujú vitalitu človeka a môžu predchádzať zdravotným problémom spojených s vyšším vekom. Jedná sa teda o optimálny zdroj všetkých živín, potrebných pre správne fungovanie organizmu a tým udržovali človeka vitálneho do vysokého veku.

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Vegetariáni a vegáni

Moringa je skvelým doplnkom výživy pre všetkých vegetariánov a vegánov trpiacich nedostatkom určitých látok a živín. Užívanie moringy je skvelým spôsobom ako pokryť svoju dennú  spotrebu bielkovín, železa a vápnika bez konzumácie výrobkov živočíšneho pôvodu. Moringa obsahuje 3x viac proteínu ako vajcia,  25x viac železa ako špenát a 7x viac vápnika ako mlieko.

Kurkuma extrakt 95% + piperín (60 kapsúl)

Deti

Konzumácia moringy má význam aj pre deti vo vývine. Vďaka unikátnemu komplexu živín dokáže moringa pokryť zvýšenú spotrebu živín, vďaka vitamínom a minerálom posilňuje imunitný systém a vďaka širokému zastúpeniu aminokyselín vrátane všetkých 8 esenciálnych vplýva na zdravý vývin a fungovanie nervovej sústavy.

Čo je kurkuma a na čo sa používa?

Kurkuma je korenie známe pre svoju výraznú žltú farbu a úlohu v ájurvédskej medicíne. Používa sa na prípravu jedál, ako doplnok stravy a v tradičnej medicíne. Medzi hlavné benefity kurkumy patrí jej silný protizápalový efekt.

Aké sú zdravotné výhody kurkumy?

Kurkuma má protizápalové a antioxidantové vlastnosti, ktoré sa pripisujú rôznym zdravotným výhodám, vrátane podpory zdravia kardiovaskulárneho systému, zlepšenie zdravia kĺbov a znižovania rizika niektorých chorôb.

Ako sa kurkuma najlepšie absorbuje?

Kurkumín, hlavná aktívna zložka kurkumy, sa najlepšie absorbuje v kombinácii s čiernym korením alebo tukom, ako je olej, pretože kurkumín je rozpustný s tukoch. Pre čo najsilnejší efekt kurkumy je nutné konzumovať ju vo forme extraktu, nakoľko má samotné kurkuma korenie veľmi nízku biodostupnosť. Pri našich produktoch používame vysokokvalitný certifikovaný extrakt obohatený o extrakt z čierneho korenia, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť kurkumínu až o 2000%.

Má kurkuma vedľajšie účinky?

Pri bežnom používaní ako korenie alebo doplnok stravy sa kurkuma považuje za bezpečnú. Avšak vysoké dávky alebo dlhodobé užívanie by mohli spôsobiť vedľajšie účinky ako žalúdočné ťažkosti. Vedľajšie účinky kurkumy sa uvádzajú prevažne pri nekvalitnom kurkuma korení, keďže korenie nepodlieha takým prísnym štandardom kvality ako laboratórne testované extrakty.

Je kurkuma vhodná pre všetkých?

Kurkuma je vo všeobecnosti považovaná za bezpečnú, tí s problémami so žlčníkom alebo žalúdočnými vredmi by mali pred použitím konzultovať so svojím lekárom.

Môže kurkuma pomôcť pri chudnutí?

Niektoré štúdie naznačujú, že kurkuma môže podporiť chudnutie tým, že stimuluje metabolizmus a znižuje hladinu tukov v tele, avšak nie je to jediný faktor pri chudnutí.

Je vhodné užívať kurkumu pred alebo po jedle?

Kurkumu je možné užívať s jedlom alebo bez neho, a neexistuje žiadne presné pravidlo týkajúce sa tohto spôsobu užívania.

Môže kurkuma ovplyvniť účinnosť určitých liekov?

Áno, kurkuma môže ovplyvniť účinnosť niektorých liekov, preto je dôležité konzultovať so svojím lekárom pred začatím užívania kurkumy, ak užívate lieky na chronické ochorenia.

Je kurkuma Matcha Day čisto prírodný produkt? 

Všetky naše výživové doplnky sú čisto na prírodnej báze, bez akejkoľvek pridanej chémie, farbív či konzervantov. Sú bez lepku, pridaneho cukru a laktózy. Všetky naše vyživové doplnky sú vhodné pre vegánov, keďže ich balíme do špeciálnych HPMC vegánskych kapsúl.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
L Avatar autora | 4.5.2024
Mala som problémy s trávením a po polroku užívania sa mi moje ťažkosti zlepšili.
//