Gyokuro Hana organic 50g (ALU sáčok)

 
BIO z Japonska Zväčšiť
 • 1 z 4
 

Organický Gyokuro Hana je zatieňovaný japonský zelený čaj najvyššej triedy v BIO kvalite. Čaj typu Gyokuro je spolu s práškovým čajom Matcha najcennejší čaj z japonskej produkcie.

Tento čaj nadobudol svoju delikátnu a jemnú chuť vďaka špeciálnemu postupu pri pestovaní (zatieňovanie čajovej plantáže po dobu 3 týždňov pred zberom). Práve vďaka týmto špeciálnym podmienkam získa čaj piatu chuť - medzi Japoncami označovanú ako umami.

V čaji sa tvorí viac chlorofylu a iných pre telo prospešných látok, čo z neho robí výnimočný svetový unikát. Podobná technika pestovania sa používa už len pri pestovaní čaju Matcha. Niet sa teda čomu čudovať, že samotní Japonci pokladajú čaj Gyokuro za klenot a preto ho s obľubou podávajú svojim váženým hosťom.

Keďže dbáme na prvotriednu kvalitu našich lístkových zelených čajov čaj má BIO a EKO certifikáciu a je produktom japonského ekologického poľnohospodárstva, čiže bol pestovaný bez pesticídov a chemických hnojív.

Čerstvosť nášho čaju zaručujú prémiové doypack obaly, ktoré zabraňujú kontaktu čaju so vzduchom, teplom a vlhkosťou. Tým pádom si môžte byť istý, že dostanete čerstvý prémiový produkt.

Dostupnosť Skladom (7 ks)
Môžeme doručiť do
26.4.2024
€17,90    
Značka Matchaday.sk
Kategória Všetky produkty
Záruka 2 roky
Prémiová kvalita
Prémiová kvalita
Čisto prírodné produkty z overených zdrojov
99% spokojných zákazníkov
99% spokojných zákazníkov
Viac ako 420 zákazníkov nám dalo 5* recenziu
Doprava zdarma
Doprava nad 50 € zdarma
Objednávky do 13:00 odosielame v daný deň
Prozákaznícky servis
Prozákaznícky servis
Vaša spokojnosť je u nás na prvom mieste
 
 • Japonský lístkový zelený čaj najvyššej kvality
 • Zloženie: 100% Zelený čaj
 • Druh čaju: Camellia sinensis 
 • Kultivar čajovníkov: Yakubita
 • Typ čaju: Zatieňovaný čaj - čajová plantáž sa na 3 týždne pred zberom zatieňuje presne ako pri čaji Matcha, čím sa v čajových lístkoch zvýši podiel chlorofylu a iných zdraviu prospešných látok
 • Krajina pôvodu: Japonsko
 • Pestovateľská oblasť: Kagoshima, Satsumasendai
 • Kultivácia: Bio, Eko, Organic.
 • Trvanlivosť: 2 roky

 

Príprava čaju:

 1. Do kanvičky (čajníku) vložíme 5-7 g čaju.
 2. Čaj v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 60-70 °C a necháme lúhovať 1-2 minúty. Čaj je viacnálevový, takže je možné zalievať ho opakovane 4-5 krát.
 3. Každý ďalší nálev predĺžte o 30 sekúnd až 1 minútu podľa chuti.

 

TIP: Čajové lístky sa opakovane zalievajú len pokiaľ sú teplé, vychladnuté čajové lístky opakovane nikdy nezalievame. Pri určitých veľmi chuťovo výrazných zelených čajoch či čajoch s veľmi vysokým podielom katechínov sa nálevy predlžujú napríklad len o 10 sekúnd, keďže sú chuťovo veľmi výrazné. Všetko však záleží od osobnej preferencie.


ikonky_web_1 

Bez laktózy - Tento produkt neobsahuje laktózu.
Vegetariánsky - Tento produkt je 100% vegetariánsky a obsahuje len čisto rastlinné zložky.
Vegánsky - Tento produkt je 100% vegánsky a neobsahuje žiadne živočíšne zložky ani pomocné látky.
Neobsahuje lepok - Tento produkt neobsahuje žiadny lepok.

 

Prečo piť lístkový Zelený čaj ?

Zelenému čaju sa pripisuje celý rad liečivých účinkov a na ďalekom východe je považovaný za nápoj dlhovekosti. Zelený čaj má okrem schopnosti nabiť nás energiou aj množstvo zdraviu prospešných látok ako antioxidanty, karotén, flavonoidy, polyfenoly, minerály ako horčík, selén či dokonca vitamíny C, E a B2. Za zmienku určite stojí aj vzácna aminokyselina L-theanín, ktorá sa nachádza len v zelenom čaji a podporuje produkciu neurotransmiterov dopoamínu a sérotonínu v mozgu, čím výrazne vplýva na zlepšenie našej nálady. Zelený čaj má taktiež protizápalový účinok, znižuje hladinu cholesterolu, cukru v krvi, upravuje vysoký krvný tlak, čím znižuje riziko srdcovocievnych ochorení. Znižuje riziko vzniku určitých druhov rakoviny a pôsobí preventívne pri Alzheimerovej chorobe.

Odkiaľ pochádza náš lístkový zelený čaj ? 

Všetky naše sypané čaje pochádzajú výlučne z Japonska. Japonsko patrí dlhé stáročia medzi top producentov zeleného lístkového čaju a je zárukou najvyššej možnej kvality. Ako obchod sa špecializujme na predaj len tých najkvalitnejších a mnohokrát oceňovaných japonských čajov ako Matcha čaj ceremoniálnej kvality, výberové Gyokuro  či vedecké čaje Gaba a Benifuki. Naše čaje pochádzajú z najvychytenejších japonských čajových oblastí a jedná sa výlučne o 100% organické produkty. O kvalite našich produktov svedčia prestížne BIO a EKO certifikácie

Ako pripravovať zelený lístkový čaj ?

Do kanvičky (čajníku) vložíme 5-7 g čaju. Čaj v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 60-70 °C a necháme lúhovať 1-2 minúty. Čaj je viacnálevový, takže je možné zalievať ho opakovane 4-5 krát. Každý ďalší nálev predĺžte o 30 sekúnd až 1 minútu podľa chuti. Čajové lístky sa opakovane zalievajú len pokiaľ sú teplé, vychladnuté čajové lístky opakovane nikdy nezalievame. Pri určitých veľmi chuťovo výrazných zelených čajoch či čajoch s veľmi vysokým podielom katechínov sa nálevy predlžujú napríklad len o 10 sekúnd, keďže sú chuťovo veľmi výrazné. Všetko však záleží od osobnej preferencie.

Ako skladovať zelený čaj ? 

Lístkový zelený čaj odporúčame skladovať bez prístupu kyslíka, vlhka a tepla. Zelený čaj by nemal byť taktiež vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu. Ideálny spôsob uchovávania zeleného čaju je v plechovej dóze, ktorú dostanete spolu s čajom vo variante s plechovkou (čaj v plechovke je uzavretý ešte aj v ochrannom obale doypack). Druhou možnosťou je nechať čaj v ochrannom alumíniovom obale doypack, ktorý ponúkame ako druhú variantu lístkového čaju. Obal doypack je uzatvárateľný alumíniový obal, ktorý zamedzuje degradácií čaju a prístupu kyslíka. Vždy však treba skontrolovať, či je obal správne uzatvorený.

Aká je doporučená denná dávka zeleného čaju ?

Odporúčaná denná dávka zeleného čaju sa pohybuje v rozmedzí 3-5 šálok. Každý zdroj uvádza trochu iný počet šálok vzhľadom na rôzne faktory ako veľkosť čajníku, spôsob prípravy atď. Ideálne je viacnálevový čaj zaliať 5 krát, pričom dĺžku každého nálevu predlžujeme o 30 sekúnd - 1 minútu. Všetko však záleží na osobnej preferencií a rôznych faktoroch ako citlivosť na kofeín, druh zeleného čaju atď.

Akú kvalitu čaju ponúkame ?

Všetky druhy našich lístkových zelených čajov sú vysokokvalitné viacnálevové japonské zelené čaje. Vybrali sme pre Vás to najlepšie, čo Japonsko ponúka. O vysokej kvalite našich produktov svedčia prestížne BIO a EKO certifikácie. Všetky naše čaje boli pestované pod záštitou japonského ekologického poľnohospodárstva čo znamená, že sú 100% organické a pri ich pestovaní neboli použité žiadne pesticídy ani chemické hnojivá. Všetky naše sypané čaje dodávame v alumíniových obaloch doypack, ktoré bránia prístupu vlhkosti, vzduchu, prachu a iných látok, čím zabraňujú degradácií čaju. Z toho dôvodu si môžte byť istý, že u nás dostanete vždy čerstvý top produkt.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: