Nepijete kávu? Skúste Matcha Latte

beans-brown-coffee-9186Nádherne penové, uspokojujúce a navyše, pre telo, vyživujúce latte, ktoré vám poskytne energiu a relaxáciu pri vašich ranných chvíľach. Matcha je fantastická alternatíva kávy, pretože poskytuje niekoľko hodín energie a pomáha zlepšovať vašu náladu, koncentráciu a súčasne relaxovať.

Na rozdiel od kávy, s Matcha latte, nebudete mať rovnaký nástup kofeínu sprevádzaný pocitom nervozity, ktorý káva môže spôsobiť, ale práve naopak.A pre tých z vás, ktorí „zabudnú“ na raňajky, môže táto unikátna energická bomba, vo forme latte, dokonca pôsobiť ako náhrada jedla, pretože je nabitá zdravými tukmi a kolagénovým proteínom.

Tento recept bez mliečnych výrobkov je bohatý na antioxidanty, zrýchľuje váš metabolizmus a má protizápalové účinky. Samozrejme, je len na vás akú formu prípravy uprednostníte. Výborné alternatívy sú tiež kokosové, mandľové alebo sójové mlieko.

 Krásna zelená farba čaju Matcha nie je iba je pastvou pre oči. Blahodarné účinky tohto nápoja plného antioxidantov, boli spojené s toľkými zdraviu pozitívnymi vlastnosťami, že môžete mať z toho zmätok. Spolu s neuveriteľnými prínosmi pre telo, krásu a silnú myseľ je Matcha skutočne „super potravinou“.

Navyše čaj Matcha pomáha vášmu telu bojovať proti rakovine. Obzvlášť relevantné štúdie ukázali, že tí, ktorí ho pravidelne konzumujú, majú nižšie riziko rakoviny prsníka, hrubého čreva, žalúdka, prostaty a hrdla. Spomaľuje rast nádorov a potláča agresívne estrogénové mediátory v prsnom tkanive. Katechíny v čaji Matcha majú aj jedinečné schopnosti bojovať proti rakovine.

Okrem toho, tento nápoj dlhovekosti bojuje proti riziku vzniku cukrovky dvoch typov. Taktiež látky v čaji Matcha znižujú tvorbu usadenín v mozgu, ktoré spôsobujú Alzheimerovu chorobu.

Matcha tiež znižuje riziko mŕtvice, pomáha predchádzať Parkinsonovej chorobe, detoxikuje a má neuveriteľné antistresové účinky na myseľ. L-theanin vyvažuje hladinu kofeínu, takže si môžete vychutnať energiu bez toho, aby ste sa museli obávali návalov energie, ktoré sú typické pri konzumácií kávy. Nebudete podráždený ani nervózny - len pozorný a pokojný.

Tak prečo nevyskúšať tento dokonalý, zdravý, bez kofeínový spôsob príjmu potrebnej energie, ktorý si môžete ráno pripraviť do 5 minút? A to takmer hocikde a hocikedy!

RECEPT: Energická bomba na ráno: Matcha Latté!

Ingrediencie

  • ¾ šálky horúcej vody
  • ¼ šálky nesladeného plnotučného kokosového mlieka
  • 2 polievkové lyžice kokosového oleja
  • 1 naberačka želatíny
  • 1 čajová lyžička matche (2g)
  • 2 kvapky stévie

Inštrukcie

  1. Všetky ingrediencie, okrem želatíny, vložíme do mixéra.
  2. Mixujeme na najvyššom stupni 1 minútu. Posledných 10 sekúnd pridáme želatínu.
  3. Užite si vašu rannú energickú bombu!

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.