Jahodový Matcha Puding s Chia Semienkami

Matcha puding s Chia semienkami prináša lahodnú silu antioxidantov a iných neuveriteľných živín.

Tento super jednoduchý recept, dezert, chutí úžasné a je plný skvelých a zdravých ingrediencií. Je to jeden zo zdravých dezertov, ktoré môžete jesť a pritom sa nemusíte obávať nadbytočných kíl. Môžete pridať horský med alebo stéviu, ak ho chcete trošku osladiť, ale ak by ste chceli viac osviežujúcu chuť, tak to nie je potrebné.

Jahodový  Matcha puding nízkotučný, vegánsky, ketogénny a bezlepkový. Je to tiež dobrý variant a môže byť ako súčasť Paleo diéty, pretože obsahuje tieto živiny a zložky:

Po prvé tu máme Chia semienka, ktoré sú dobrým zdrojom antioxidantov, aminokyselín, minerálov, vlákniny, omega-3 a proteínov.

Ďalej sú tu jahody, ktoré tiež obsahujú antioxidanty, ako aj vitamíny a minerály, vrátane draslíka, folátu, mangánu, vlákniny a horčíka. Jahody posilňujú aj imunitu, podporujú zdravie očí, bojujú proti zlému cholesterolu, znižujú zápal a regulujú krvný tlak. Predovšetkým môžu pomôcť bojovať proti rakovine. Jahody obsahujú luteín a zeatancíny, ktoré zachytávajú voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť rakovinu v bunkách.

Taktiež tu máme pistácie! Tie podporujú zdravé srdce, pomáhajú pri strážení hmotnosti, môžu chrániť pred cukrovkou a hypertenziou a môžu zlepšiť trávenie. Pistácie majú tiež veľa vitamínov, minerálov a bielkovín.

Nakoniec, a určite v neposlednom rade, zelený čaj Matcha, ktorý je bojovníkom proti cukrovke oboch typov, Alzheimerovej chorobe, srdcovým problémom, vysokému cholesterolu, krvnému tlaku a niektorým formám rakoviny, vrátane žalúdka, hrdla, prsníka, hrubého čreva, močového mechúra, a rakoviny prostaty. Matcha tiež posilňuje imunitný systém a detoxikuje vaše telo.

Takže spravte niečo pre svoje zdravie a telo a skúste túto lahodnú a uspokojujúcu jahodovú dobrotu vo forme Matcha pudingu!

RECEPT: Jahodový Matcha Puding s Chia semienkami!

Ingrediencie

 • 1 a pól šálky kokosového mlieka
 • 4 jahody, nakrájané
 • 1 čajová lyžička Matche
 • 3 polievkové lyžice Chia semienok
 • Med (voliteľné)

Inštrukcie

 1. Do nádoby s vekom nalejeme kokosové mlieko, pridáme Matchu, Chia semienka a sladidlo (ak nejaké používate), v našom prípade med. Nemiešame – dobre pretrepeme 5 – 10 sekúnd. POZNÁMKA: Možno bude potrebné med zohriať aby sa dal dobre rozmiešať.
 2. Nalejeme zmes do pohára a vložíme do chladničky na 4 hodiny. To dá Chia semienkam potrebný čas na vytvorenie výsledného efektu, konzistencie, vo forme gélu.
 3. Dve nakrájané jahody si odložíme stranou (nimi budeme zdobiť vrch).
 4. Zmiešame zostávajúce nakrájané jahody s pudingom a vytvoríme zmes.
 5. Vrch pohára ozdobíme odloženými jahodami.
 6. Servírujeme, jeme a užívame!

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.